• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1387-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

دانشگاه اراک در صدد ایجاد پژوهشکده محیط زیست

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک گفت: دانشگاه اراک درصدد ایجاد پژوهشکده محیط زیست است.

محمد سلیمان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص فعالیت‌های آموزشی زیست محیطی این دانشگاه گفت: با توجه به مسائل زیست‌محیطی و آلایندگی استان دو اقدام توسط این دانشگاه صورت گرفته است. در صدد ایجاد یک پژوهشکده محیط زیست هستیم و اگر امکان باشد مجوز تاسیس آنرا اخذ خواهیم کرد. همچنین دانشجویان را تشویق می‌کنیم تا پایان‌نامه‌ها و پروپوزال‌هایی که ارائه می‌دهند در ارتباط با کنترل آلایندگی‌های زیست‌محیطی باشد.

وی اظهار کرد: یکی از رویکردهای بزرگ همه دانشگاه‌های بزرگ توجه به دغدغه‌های زیست محیطی است و براین اساس تلاش می‌کنند که سمت و سوی فعالیت‌هایشان در جهتی باشد که بتوانند حداقل یک مشکل زیست محیطی را حل کنند و این موضوع نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد مسئله محیط زیست است.

معاون دانشگاه اراک افزود: همه مردم متاثر از مشکلات زیست محیطی هستند و تنفس هوای آلوده کاری به طبقه اجتماعی ندارد. همه آنرا وارد ریه‌های خود می‌کنیم، از این رو این دانشگاه نیز باید همچون دانشگاه‌های خوب دنیا دغدغه زیست محیطی داشته باشد. دانشگاه اراک این پتانسیل را دارد که بر روی این موضوع فعالیت کرده و تعامل بیشتری با اداره محیط زیست استان داشته باشد. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: