• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-4592-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

حسینی در گفتگو با ایسنا خواستار شد:

ضرورت نگاه ویژه دولت به صنعت تفرش، فراهان و آشتیان

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی خواستار نگاه ویژه دولت به واحدهای صنعتی و صنفی حوزه انتخابیه خود شد.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به جلسه اخیر خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در این نشست مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اقدام جدی این وزارتخانه به منظور برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق تولید در کشور سخن گفت و اظهار کرد که با پیگیری‌های بعمل آمده بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی برطرف شده است که جای بسی قدردانی دارد.

وی ادامه داد: در این نشست خطاب به وزیر صنایع عنوان شد که تحقق تفکر وزارت صنایع برای برون‌رفت از مشکلات صنعت در استان مرکزی به خوبی صورت نگرفته است، بویژه اینکه وزیر صنایع وزیر معین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی است و می بایست در این استان اقدام جدی برای برطرف شدن مشکلات صنایع صورت می‌گرفت.

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در خانه ملت اظهار کرد: گرچه به دنبال در سفرهای وزیر صنایع به استان در این مدت و بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی مشکلات برخی از کارخانجات شهرستان اراک بیشتر نشد، اما هیچکدام از مشکلات به طور کامل حل نشد و همچنان این واحدها در کش و قوس هستند.

وی بیان کرد: از محل تسهیلات رونق برای صنایع کوچک و متوسط در سال گذشته حدود 17 هزار میلیارد ریال پرداخت شد و خبر خوب اینکه این رقم در سال 1396 بنا بر اعلام وزیر صنایع به 20 هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است که با ثبت نام افراد متقاضی از طریق سیستم بهین‌یاب و معرفی به بانک در چارچوب مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در سراسر کشور پرداخت خواهد شد، اما سهم واحدهای تولیدی و صنعتی حوزه انتخابیه اینجانب از این تسهیلات بسیار ناچیز بوده است.

حسینی با تاکید بر اینکه بسیاری از وام‌های پرداخت شده از محل تسهیلات رونق در سال گذشته صرف بازپرداخت وام‌های گذشته شده است، افزود: بازپرداخت بدهی‌های گذشته از محل پرداخت وام‌های جدید به معنای حفظ وضعیت موجود و تغییر نکردن رونق تولید است و به عبارتی رکود درمان نشده است.

وی در ادامه بر برطرف کردن مشکلات زیرساختی واحدهای صنعتی و تولیدی نیز تاکید کرد و آن را یک معضل اساسی در رونق تولید دانست و گفت: به عنوان مثال هنوز مشکل تغییر کاربری یک واحد تولیدی که با حضور وزیر صنایع در حوزه انتخابیه اینجانب افتتاح شده و مشغول فعالیت است برطرف نشده است.  

این نماینده مردم در خانه ملت در ادامه گفت: پس از بیان مشکلات واحدهای صنعتی، صنفی و تولیدی شهرستان‌های تفرش، فراهان و آشتیان به وزیر صنایع، طی تماس تلفنی از سوی مهندس نعمت‌زاده با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، موارد مطرح شده مورد تائید رئیس سازمان نیز قرار گرفت و مقام عالی وزارت صنایع دستور داد که رئیس سازمان استان ظرف مدت یک هفته از صنایع و واحدهای تولیدی شهرستان‌های تفرش، فراهان و آشتیان بازدید بعمل آورده و از نزدیک مشکلات را بررسی و طی گزارشی به وزارت صنایع اعلام کند تا در خصوص برطرف شدن این مشکلات تصمیم‌گیری شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: