• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-4692-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فرماندار خبر داد:

افزایش 68.5 درصدی اعتبارات شهرستان ساوه نسبت به سال گذشته

معاون استاندار و فرماندار ساوه از افزایش 68.5 درصدی اعتبارات این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد.

محمد بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به برگزاری جلسه امروز کمیته برنامه‌ریزی بودجه شهرستان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: این میزان افزایش اعتبارات شامل سرفصل استانی، متوازن و نفت و گاز است. این اعتبار در سال گذشته 27 میلیارد تومان بود که امسال به 45 میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با اشاره به اولویت‌بندی در طرح‌ها و پروژه‌های شهرستان و تقسیم اعتبارات بر مبنای نیازهای ضروری اظهار کرد: نخستین اولویت شهرستان در حوزه توسعه راه‌های مواصلاتی شامل اصلاح، تعمیر و حفظ راهها بود که مبلغی معادل 12 میلیارد و 250 میلیون تومان بدین منظور تخصیص یافت.

وی بیان کرد: تعریض جاده قدیم ساوه سلفچگان، تعریض راه‌های روستائی، مرمت جاده روستایی طراز ناهید، سینک، مرق و مرقکان از جمله اولویت‌های در حوزه راه‌های مواصلاتی شهرستان است.

فرماندار ساوه اولویت دوم در تخصیص بودجه که در جلسه کمیته برنامه‌ریزی مطرح شد را اصلاح شبکه آب و فاضلاب روستایی به دلیل فرسوده بودن دانست و گفت: برای احداث و تعمیر شبکه آب و فاضلاب روستایی نیز مبلغ پنج میلیارد و 100 میلیون تومان در نظر گرفته شد.

وی اولویت سوم را در حوزه جهاد کشاورزی بیان کرد و افزود: در این حوزه نیز به منظور توسعه کانال‌های آبیاری و تاسیسات کشاورزی مبلغ دو میلیارد و 850 میلیون تومان تخصیص یافت.

بهاروند با اشاره به توزیع عادلانه بودجه در سایر بخش های شهرستان که در اولویت سوم به پائین تر قرار دارند، اظهار کرد: در تمامی حوزه ها شاهد افزایش 50 درصدی میزان بودجه نسبت به سال قبل بودیم.

وی همچنین از مدیران خواست تا نسبت به جذب اعتبارات ملی برای برخی از پروژه‌های شهرستان که از ردیف اعتبارات ملی برخوردار هستند نظیر کنار گذر و انتقال آب از سد کوچری تلاش مضاعف کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: