• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-9384-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سلطانی فر عنوان کرد:

لزوم استفاده از تمام ظرفیت ها برای توسعه اقتصادی کشور
خانه های ورزش فرصت کشف استعداد در روستاها

وزیر ورزش جوانان گفت: بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های کشور برای توسعه اقتصادی استفاده شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مسعود سلطانی فر در جلسه شورای اداری استان مرکزی با بیان اینکه ورزش در واقع عرصه نشان دادن توانمندی کل نظام و سیستم یک کشور است، گفت: در طول تاریخ ورزش عرصه ای بوده است که کشورها توانمندی، فرهنگ، ایدوئولوژی و رویکرد خود را به طرف مقابل نشان دهند و بر این اساس ورزش مقوله ای بسیار گسترده است.

وی بیان کرد: ایجاد خانه های ورزش روستایی در برنامه تعریف شده است و در تعدادی از استان ها از جمله بوشهر و فارس این خانه ها ایجاد شده است. زمین چمن مصنوعی با فضایی محدودتر از حد استاندارد برای این خانه های روستایی در نظر گرفته شده است که می تواند برای توسعه ورزش در روستاها بسیار موثر باشد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: خانه های ورزش روستایی را در صورت همکاری تمامی ارگان ها و سازمان ها و مسئولین استانی در تامین تجهیزات می توان با اعتبار 150 میلیون تومانی ایجاد کرد.  

سلطانی فر با بیان اینکه در استان مرکزی نیز باید نسبت به ایجاد این خانه ها اقدام و زمینه ایجاد خانه ورزش روستایی فراهم شود، عنوان کرد: پرداختن به مسئله ورزش در روستاها می تواند زمینه ایجاد نشاط در این مناطق را فراهم کند و در سلامتی ساکنین روستاها تاثیر مثبت داشته باشد.

وی تاکید کرد: این امکان زمینه ای برای کشف استعدادهای ورزشی که در روستاها ساکن هستند را مهیا می کند و امکان برابر برای شکوفا شدن استعداد افراد در بخش ورزش را فراهم می کند.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص ورزش بانوان نیز گفت: باید زمینه ای فراهم شود که بانوان بتوانند استفاده بهینه و حضور گسترده تر در اماکن ورزشی داشته باشند .

سلطانی فر با اشاره به اقداماتی که برای رفع مشکلات ورزش بانوان انجام شده است، عنوان کرد: امروز مشکلاتی در این بخش برطرف شده به عنوان نمونه مشکلی که در بخش بسکتبال با فدراسیون جهانی داشتیم با ارائه پوشش مناسب و با حفظ شرایط فرهنگی و شرعی کشور حل شده است و باید برای رفع مسائل ورزش بانوان همچنان تلاش کنیم.

وی ادامه داد: بانوان در عرصه های ورزشی حضور دارند و پیروزی های بزرگی به ارمغان آورده اند و تلاش می کنیم بانوان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند فعالیت های ورزشی را در شرایط مناسب تری انجام دهند، محدودیت ها برطرف و فضاهای مناسب برای ورزش بانوان در نظر گرفته شود.

سلطانی فر با اشاره به تدوین سیاست های اقتصاد مقاومتی در اسفند سال 1392 توسط مقام معظم رهبری، عنوان کرد: بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت های کشور برای توسعه اقتصاد استفاده شود.

وی با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی یکی از فعال ترین ستادها بوده است، افزود: شاه بیت این سیاست ها بالا بردن ضریب بهره وری ظرفیت های کشور و مقاومت اقتصاد در برابر تنش های سیاسی در عرصه های بین المللی است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در بخش های مختلف کشور از جمله صنعت، کشاورزی، گردشگری و سایر بخش ها ظرفیت های بسیاری برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

سلطانی فر تاکید کرد: یکی از مشکلات در بهره گیری از تمامی ظرفیت های سیاست اقتصاد مقاومتی در سال های ابتدایی این بود که در آن ایام تحت تاثیر تحریم های غیر قانونی و غیر منصفانه بودیم و امکان استفاده از این ظرفیت ها کمتر وجود داشت.

وی ادامه داد: بیکاری گسترده، کاهش ارزش پول ملی، رشد اقتصادی منفی جزو مواردی بود که اقتصاد کشور را در سال های گذشته تحت تاثیر منفی قرار داده بود.

وی عنوان کرد: تمامی برنامه های کشور در دولت تدبیر و امید بر اساس نسخه ای که مقام معظم رهبری گفته بودند تدوین شد تا شاهد حل مشکلات اقتصادی کشور که زیرساخت و زیربنای حل مشکلات دیگر است باشیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: علاوه بر این تحریم ها، تهدیدها و تنگناها تهدیدها و تحریم های سیاسی و تهدید های نظامی در ابتدای کار دولت تدبیر و امید وجود داشت ولی علیرغم این موارد برای بهبود شرایط تلاش شد.

وی با اشاره به مذاکره با 6 کشور قدرتمند و دستاورد دولت از این مذاکره ها با وجود تهدید نظامی علیه ایران، عنوان کرد: دولت تلاش بسیاری را برای رفع تحریم ها و دفاع از حقوق هسته ای بکار بست.

سلطانی فر با بیان اینکه ظرفیت بخش های مختلف کشور از جمله اقتصاد بسیار بیش از میزانی است که هم اکنون مورد استفاده قرار گرفته است، تاکید کرد: حل مشکلات بویژه مشکلات اقتصادی در صورت نبود همدلی و وفاق و همکاری امکانپذیر نیست و باید برای توسعه کشور در تمامی بخش ها بویژه در بخش اقتصادی که بر تمامی بخش ها تاثیر گذار است با همدلی و همبستگی برنامه ریزی کرده و برنامه ها را اجرا و برای حل مشکلات کشور تلاش کنیم تا طی سه سال آینده به نتایج خوب و دستاوردهای قابل قبول برسیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: