• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-1587-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

توسعه نهادهای مدنی و اجتماعی جزو باورهای دولت تدبیر و امید است

استاندار مرکزی گفت: توسعه سمن‌ها، نهادهای مدنی و اجتماعی جزو باورهای دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، زمانی قمی در نشست وزیر ورزش و جوانان با سمن‌ها و دبیران هیات‌های ورزشی استان مرکزی افزود: همه تلاش دولت بر این است که نهادهای اجتماعی مدنی و سمن‌ها توسعه یابند.

وی گفت: اگر سمن‌ها تقاضای شرکت در هر یک از جلسات رسمی استان را دارند پیشنهاد این امر مشخصا داده شود. سمن ها باید در تمامی نشست‌های رسمی استان مرکزی حضور فعال داشته باشند و مدیرانی که در این حوزه کم لطفی داشته باشند مورد مواخذه قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: استان مرکزی با همه استعدادها و ظرفیت‌های ورزشی آن طور که باید و شاید نتوانسته است به جایگاه شایسته در این حوزه دست یابد.

وی افزود: سرانه فضای ورزشی در استان مرکزی 86 صدم مترمربع است در حالیکه هدف گذاری برای این مهم در سال‌های گذشته یک متر بود که با این رقم فاصله بسیاری داریم.

کریمی بیان کرد: برخورداری از تیم فوتبال در لیگ برتر از مطالبات جوانان استان است که تدبیر مالی این مهم موضوع اصلی است. براساس دستور معاون اول رییس جمهور وزارت نفت اعتبارات گسترده‌ای را به حوزه ورزش اختصاص داده است. صنعت نفت در استان مرکزی نیز با ده‌ها هزار نفر پرسنل و خانواده‌ و آلایندگی که ایجاد می کند حضور دارد و حضور این صنایع بزرگ در استان این حق و سهم را برای استان ایجاب می‌کند که بتواند از این ظرفیت استفاده کند.

به گزارش ایسنا، مهدی مقدسی نیز در این نشست گفت: مجلس شورای اسلامی در سطح کلان برای ایجاد امید و شور و نشاط در جامعه به خصوص در میان قشر جوان آمادگی هر گونه همکاری با وزارت ورزش و جوانان را دارد.

وی با اشاره به حمایت مجمع نمایندگان استان مرکزی از صنایع افزود: مجمع نمایندگان این استان از صنایع انتظار دارد همانند سایر استان‌ها در امر ورزش قهرمانی حضور فعالتر داشته باشند. صنعت باید هزینه‌های اجتماعی حضور خود را بپردازد و علاوه بر نقش آفرینی در حوزه اقتصاد باید همانند صنایع دیگر نقاط دنیا در حمایت از ورزش جدی باشد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است وزارت ورزش و جوانان طی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت کشور علاوه بر ایجاد زمینه توجه هرچه بیشتر دهیاری‌ها به امر ورزش، در فعالیت‌های فرهنگی دهیاری ها ورزش را نیز اضافه کند.

به گزارش ایسنا، محمد حسینی نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان نیز گفت: هیچ رونقی در زمینه اعتبارات در حوزه ورزش اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: از 1400 میلیارد تومان اعتبارات ورزش در کشور سهم استان مرکزی تنها 12 میلیارد تومان است که باید علت آن بررسی شود. اول باید مشکلات ادارات ورزش شهرستان‌ها را حل کنیم.

حسینی گفت: تنها به خاطر نبود امکانات در تفرش سال گذشته سه بار رئیس اداره ورزش شهرستان عوض شد و این یعنی هیچگونه عملیات اجرایی در این حوزه انجام نشده است. اگر تعدادی از هیات‌های ورزشی به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند به همت خودشان و کمک‌های مردمی بوده است.

به گزارش ایسنا، منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بخش ورزش کشور طی 38 سال گذشته از اعتبارات مناسبی برخوردار نبوده است و امروز با تدبیر دولت و تلاش وزیر ورزش و جوانان و مجلس شورای اسلامی اعتبارات مناسبی به این بخش اختصاص داده شده است.

منصوری افزود: نبود قانون حمایتی مناسب از مهمترین عوامل حضور نیافتن بخش خصوصی در زمینه ورزش بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 70 هزار ورزشکار سازمان یافته در استان مرکزی در قالب 49 هیات ورزشی فعالیت می‌کنند. 394 هیات ورزشی در شهرستان‌ها وجود دارند.

عابد حقدادی افزود: سرانه ورزشی استان مرکزی حدود 86 صدم متر مربع است که 44 درصد آن مربوط به اداره ورزش و جوانان است و بقیه این فضاها در اختیار سایر دستگاه های اجرایی قرار دارد، در حالیکه 20 درصد جمعیت استان در ورزش همگانی فعالند و پتانسیل لازم در این زمینه وجود دارد.       

وی ادامه داد: 600 قهرمان ورزشی در عرصه های مختلف ملی و بین المللی در استان مرکزی حضور دارند.

وی تصریح کرد: 12 سمن در ابتدای دولت تدبیر و امید در حوزه جوانان استان مرکزی فعال بودند که این رقم با افزایش سه برابری به بیش از 40 سمن افزایش یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: