• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-6892-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

آهنگ اشتغالزايي و توسعه استان مرکزی در سال 96 شتاب مي گيرد

استاندار مرکزی در سفر به شهرستان زرندیه و شرکت در نشست بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی این شهرستان، گفت: آهنگ اشتغالزایی و توسعه استان در سال 96 مبتنی بر چهار محور سرمایه‌گذاری جدید، رسیدگی به واحدهای غیر فعال، اشتغال خرد و طرح رونق تولید شتاب مضاعفی می‌گیرد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی استانداری، زمانی قمی اظهار کرد: با توجه به آغاز طرح رونق تولید در دولت تدبیر و امید سیاست گذاری های کلان بخش توسعه اقتصادی در این استان با سرعت عمل بیشتری پیگیری می شود .

وی بیان کرد: در سال گذشته 16هزار میلیارد تومان برای رونق تولید اختصاص داده شد که امسال این مبلغ به 30هزار میلیارد تومان رسیده و باید انتظار راه اندازی شمار بیشتری از واحدهای نیمه فعال و راکد را داشت .

زمانی قمی تصریح کرد: تا چند روز اخیر ثبت نام واحدهای نیمه فعال و راکد جهت دریافت تسهیلات در استان مرکزی 160 واحد اعلام شده که سازمان صنعت و معدن استان پیگیر تحقق این فرآیند است .

استاندار مرکزی افزود: استان مرکزی نیز برای واحدهای نیمه فعال و با پیشرفت 60 درصدی، تسهیلاتی در نظر گرفته است و این تسهیلات در حوزه اشتغال خرد و تثبیت روند تولید واحدهای متقاضی پرداخت می شود .

استاندار مرکزی افزود: استان مرکزی از بهمن سال 95 با تشکیل جلسات اقتصاد مقاومتی در تعدادی از روستاهای استان و ادامه این فرآیند در سال 96 در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال روستایی برنامه ریزی کرده است .

وی اضافه کرد: اداره کل روستایی حوزه معاونت عمرانی شناسایی استعدادهای بیش از 300 روستا که امکان اشتغالزایی در بخش های مختلف را دارند، آغاز کرده است .

نماینده عالی دولت در استان مرکزی گفت: با توجه به پیشنهاد دولت به مجلس و تاکید مقام معظم رهبری، برداشت یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی در سال 96 از صندوق توسعه ملی پیش بینی شده که طبیعتا بخشی از آن با توجه به پیشرو بودن استان مرکزی در بحث اقتصاد مقاومتی، در این استان به کار گرفته می شود .

براساس این گزارش، استاندار مرکزی در ادامه سفر به زرندیه از شرکت کابل سینا در شهرک صنعتی مامونیه بازدید و مشکلات زیرساختی از قبیل برق، گاز، تلفن، راه، آب این واحد تولیدی و چندین واحد تولیدی دیگر را بررسی کرد .

کابل سینا در زمینی به مساحت 15هکتار و اشتغال زایی 350 نفر به صورت مستقیم و 2000 نفر به صورت غیر مستقیم در تولید کابل های فشار قوی، ساده و گرانل فعالیت می کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: