• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3085-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

/معرفی کتاب/

هنر خوب زندگي كردن

هنر خوب زندیگ کردن بایسته های بسیاری دارد، بایسته هایی به فراوانی تنوع روحیات آدمی وقتی می اندیشند و به سادگی شباهت های آدم ها وقتی ساده می شوند.

"آندره موروا" در بخشی از کتاب "هنر خوب زندگی کردن" به خوب فکر کردن برای خوب زندگی کردن می پردازد و می گوید "هنر خوب فکر کردن عبارت از آن است که ما از مدل و نمونۀ کوچک داخلی دنیای وجود خود، بر اساس دنیای بزرگ و واقعی تصویر صریحی که شایستۀ وجود ماست، ساخته باشیم. قوۀ هوش و ادراک در زندگی، تمام موضوعات را به تصرف خود درمی‌آورد و دنیایی جدید را برای هر انسانی به وجود می‌آورد" .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، "هنر خوب زندگي كردن" تلاشی از آندره موروا نویسنده فرانسوی برای تبیین روشی برای دستیابی انسان به آرزوی دیرینه او یعنی خوب زندگی کردن است.

آثار موروا بیانگر حس انسان‌ دوستی، دانايي و هوشیاری فراوان اوست.

سعید براتی مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در خصوص این کتاب به ایسنا گفت: "هنر خوب زندگی کردن" از جمله کتاب‌های روانشناسی است که راهنمای روش زندگانی یا هنر خوب زندگی کردن است . اين كتاب از جمله كتاب‌هاي روانشناسی مؤثر در توسعه ادراك و فهم عمومي در مسائل زندگاني است، مؤلف در خلق اثر از سخنان بزرگان تاريخ استفاده كرده، به نظر نويسنده هنر فكر كردن بزرگترين قدرت و بهترين وسيله برای بدست آوردن سعادت است .

براتی ادامه داد: به نظر موروا كار بهترين وسيله اعمال قدرت، معرف درجه توانايي و قدرت شخصي است. تعليم اصول رايج ترقي امروزي يعني خدعه، تزوير و ريا در این کتاب بکار نرفته است و تنها اصول درستي، راستي و نيك‌نفسي همانند یک فيلسوف تعليم داده شده است .

وی تصریح کرد: اين كتاب داراي پنج بخش است، در هر يك از بخش‌ها  به مواردي همچون هنر نيك انديشيدن، هنر دوست داشتن، هنر كاركردن، هنر فرماندهي كردن و هنر پير شدن اشاره شده است.

موروا در بخشی از این کتاب آورده است: "شیوۀ اندیشیدن به موضوعات، دوست داشتن دیگری، کار و شغل و رهبری در زندگی هر شخص تاثیر بسیاری دارد. در زندگی، عبور از مرحلۀ جوانی به پیری به حدی کُند و آهسته انجام می‌شود که خود شخص این تغییرات را احساس نمی‌کند.

درد حقیقی پیری در ضعف جسمانی نیست، بلکه لاقیدی روحی باعث احساس پیری در زندگی فرد می‌شود. محبت، تحسین و ستایش در زندگی، به سن و سال احتیاج ندارد و شخص با داشتن روحیه و تفکر مثبت در دوران پیری، می‌تواند به خوبی زندگی کند" .

تورگنیف، ولتر، اولمپیو یا سرگذشت ویکتور هوگو، در جستجوی مارسل پروست، تاریخ انگلستان و ادوارد هفتم و عصر او از دیگر آثار این نویسنده فرانسوی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: