• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-7192-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ----

وزیر بهداشت عنوان کرد:

جمعیت حداقل 12 تا 15 هزار نفری لازمه شبانه روزی شدن مراکز درمانی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مراکز درمانی مناطق دارای جمعیت 12 هزار تا 15 هزار نفر شبانه روزی می شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان مهر خنداب بازدید کرد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخشی از تامین هزینه تکمیل و تجهیز این بیمارستان بر عهده وزارت بهداشت و بخشی بر عهده استان است، افزود: راه اندازی این بیمارستان از مطالبات مردم منطقه بوده است و امید است که به طور کامل راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه روستاهای اطراف نیز مطالباتی دارند، افزود: در این بازدید مقرر شد که درمانگاه روستای جاورسیان شبانه‌روزی شود.

وی تصریح کرد: برخورداری از جمعیت 12 تا 15 هزار نفری شرط تبدیل شدن یک مرکز به مرکزی شبانه روزی است که این روستا از این ویژگی برخوردار است اظهار کرد: این مهم مصوبه مجلس است و نمی توان برای مناطق جمعیتی کمتر از این میزان این خدمت را در نظر گرفت.

وی با تاکید براینکه مرکز درمانی هر منطقه ای که از این ویژگی برخوردار باشد به مرکز شبانه روزی تبدیل می شود، اظهار کرد: پروژه های خوبی در خنداب در دست اجراست و بیمارستان این شهرستان نیز دارای پیشرفت فیزیکی مطلوبی است و امید است تا قبل از فرا رسیدن فصل سرما به اتمام برسد.

به گزارش ایسنا، سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید گفت: وزیر بهداشت و درمان اقدامات فوق‌العاده‌ای انجام داده و امید است تلاش‌های وی در دولت دوازدهم ادامه یابد.

وی اظهار کرد: این تلاش ها از حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی برخوردار خواهد بود.

 مقدسی با تاکید بر این نکته که وزیر بهداشت و درمان به مسائل استان مرکزی اشراف کامل دارد، عنوان کرد: راه‌اندازی بیمارستان خنداب یکی از خواسته‌های به حق مردم بود. 40 درصد تامین تجهیزات این مرکز انجام شده و به گفته وزیر 60 درصد باقی مانده نیز آماده است.

براساس این گزارش، تجهیزات مورد نیاز بیمارستان مهر خنداب تا یک ماه آینده تامین می شود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: