• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1987-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

شعبه دانشگاه امام صادق(ع) در اراک دایر می شود

شعبه دانشگاه امام صادق(ع) در اراک دایر می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی استانداری، عزیز فیلی در حاشیه جلسه هماهنگی احداث دانشگاه امام صادق(ع) در شهر اراک اظهار کرد: یکی از اهداف حوزه عمرانی استانداری تلاش در جهت گسترش آموزش عالی در سطح استان با ایجاد هماهنگی، تامین زمین و زیرساخت‌های لازم برای احداث فضاهای آموزشی است و در همین ارتباط تاکنون اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است .

وی افزود: با هماهنگی به عمل آمده قرار است که دانشگاه حضرت امام صادق(ع) یک شعبه در اراک دایر کند و در همین راستا مقرر شد که زمین مورد نیاز با کاربری آموزش عالی به میزان سه هکتار در منطقه غرب شهر اراک و در محدوده محور اراک – شازند توسط اداره کل راه و شهرسازی تامین شود .

فیلی گفت: در این جلسه مقرر شد که نمایندگان دانشگاه امام صادق(ع) نیز درخواست مکتوب خود را همراه با طرح و اعتبار مصوب به راه و شهرسازی ارائه و با اعلام کتبی اداره کل ذکر شده نسبت به واریز بهای کارشناسی زمین اقدام کنند تا پس از طی مراحل قانونی و انعقاد قرارداد واگذاری، عملیات اجرایی ساخت دانشگاه آغاز شود .

دانشگاه امام صادق (ع) از دانشگاه های کلیدی جمهوری اسلامی ایران است که سیستم آموزشی  آن ترکیبی از علوم جدید و علوم حوزوی است .

هدف از تاسیس این دانشگاه، تربیت دانش‌آموختگانی با توانایی علمی بالا در یکی از رشته‌های نوین دانشگاهی همراه با دانش دینی برای مدیریت کشور است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: