• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2891-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

در گفتگو با ایسنا؛

دلایل مرخصی دو هفته ای کارگران هپکو تشریح شد/بازگشایی شرکت از اول مرداد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: مرخصی کارگران هپکو موقتی بوده و از اول مردادماه با تامین مواد اولیه این کارخانه آغاز بکار خواهد کرد .

محمد‌رضا حاجی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، درخصوص دلایل در نظر گرفته شدن مرخصی دو هفته ای برای کارگران هپکو گفت: یکی از دلایل این امر براساس گزارش شرکت توزیع برق استان، موضوع تعطیلی واحدهای تولیدی سطح استان است تا مصرف انرژی در استان به حداقل ممکن برسد و شاهد خاموشی های غیر مترقبه در بخش خانگی نباشیم .

وی دیگر دلیل این تعطیلی را تامین مواد اولیه توسط سهامدار جدید عنوان کرد و با بیان اینکه ادامه فعالیت هپکو منوط به تامین مواد اولیه است، گفت: مرخصی دو هفته ای در تمامی شرکت‌های صنعتی استان در حال عملیاتی شدن است و قرار است در بازه زمانی که کارگران در مرخصی بسر می‌برند، به منظور تامین مواد اولیه توسط سهامدار جدید اقدام و به محض اتمام مرخصی کارگران، ادامه روند تولید پیگیری شود.

حاجی‌پور اظهار کرد: با توجه به مشکلات معیشتی کارگران هپکو مقرر شد جهت همین فرجه زمانی مرخصی مبلغی به عنوان پیش پرداخت برای تعطیلات به آنها پرداخت شود تا قدری از مشکلات آنان برطرف شود و به محض بازگشایی شرکت از اول مردادماه شرایطی مهیا شود که با پرداخت یکماه حقوق معوقه کارگران، کار تولید آغاز و با ادامه روند تولید، بدهی‌های معوقه نیز پرداخت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: