• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2287-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در گفتگو با ایسنا؛

جزئیات دو سرمایه‌گذاری خارجی عمده در استان مرکزی تشریح شد

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی گفت: با توجه به دریافت مجوزهای اولیه دو سرمایه‌گذاری خارجی با مشارکت کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و ایرلند در استان مرکزی صورت گرفته است.  

حسن میرزاخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص جزئیات مربوط به مجوز جذب این دو طرح سرمایه‌گذاری خارجی گفت: یکی از شرکت‌ها در زمینه صنایع فلزی و تولید قالب‌های صنعتی فعال است.

وی تصریح کرد: ا ین شرکت رادیاتورهای خانگی اعم از رادیاتورهای فوق لوکس شیشه‌ای در تیپ‌های مختلف و رادیاتورهای پره‌ای پانلی با بیش از 20 تیپ و مدل ارائه می‌‌کند که با توجه به مشارکت سرمایه‌گذار خارجی، در سال جاری مجوز سرمایه‌گذاری خارجی خود را دریافت کرده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان مرکزی ادامه داد: ظرفیت تولید این طرح در استان مرکزی چهار هزار دست سالانه با اشتغالزایی 14 نفر و حجم سرمایه‌گذاری خارجی بیش از 544 هزار دلار است. این شرکت در حال حاضر در محل شهرک صنعتی ایبک آباد اراک فعال و متقاضی سرمایه‌گذاری خارجی کشور ترکیه با سهم 50 درصد است.

وی یکی دیگر از متقاضیان سرمایه‌گذاری خارجی را شرکتی فعال در زمینه مصالح ساختمان و تولیدکننده عایق‌های حرارتی عنوان کرد و افزود: این شرکت یکی از تولید کنندگان مصالح ساختمانی و عایق‌های حرارتی در اروپاست.

میرزاخانی گفت: این شرکت قصد دارد در شهرستان ساوه با 100 درصد سرمایه‌گذاری خارجی معادل دو میلیون و 600 هزار دلار با اشتغالزایی 40 الی 50 نفر با مشارکت شرکت‌هایی از کشورهای امارات متحده عربی و ایرلند اقدام به تولید صفحه و ورق فوم( ابر) سخت از پلی اورتان، پانل ساختمان از پلی اورتان و صفحه و ورق فومی از رزین فنولیک کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر این شرکت با توجه به دریافت مجوزهای اولیه در مرحله اجرای طرح به سر می‌برد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: