• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-7892-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار مرکزی:

دستگاه های نظارتی شجاعت و قدرت ریسک را از مدیران نگیرند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: دستگاه های نظارتی به گونه ای عمل نکنند که شجاعت و قدرت ریسک برای رفع مشکلات را از مدیران بگیرند.

به گزارش ایسنا منطقه مرکزی، ظفر افشون در مراسم تكريم و معارفه مديركل ديوان محاسبات استان مركزي، اظهار کرد: نظام اسلامی به استناد قانون اساسی حق دارد نحوه هزینه کرد اعتبارات استان و کشور را نظارت کند و این مهم حق دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی است.

وی اظهار کرد: دستگاه های نظارتی ضمن رعایت قانون طوری عمل کنند که مدیران تشویق شوند که گره هایی که در نتیجه تحریم در حق ملت روا شده را بازگشایی کنند.

وی افزود: در حال حاضر مدیرانی در کشور هستند که به دنبال پرهیز از ریسک هستند مبادا کارکردشان تحت سوال قرار بگیرد این در حالی است که مدیر باید قدرت ریسک و خلاقیت داشته و بتواند قانون را به نفع مردم منعطف کرده و راهکار بیابد.

وی اظهار کرد: دستگاه های نظارتی استان شرایط جامعه را لحاظ کنند و با دستگاه های اجرایی همکاری کنند، ضمن اینکه تاکید می کنیم که باید با هرگونه انحراف در هر دستگاهی برخورد شود.

وی اظهار کرد: 138 دستگاه در استان تحت نظارت دستگاه های نظارت کننده قرار دارد و به گفته بهاری فر معاون اجرایی دیوان محاسبات کشور در 4.5 سال اخیر تنها 37 اقدام پیشگیرانه در استان انجام شده و این بدان معناست که ذیحسابان ما که به عنوان نماینده دولت بر هزینه کرد اعتبارات دولتی در دستگاه ها نظارت دارند کار خود را به خوبی انجام داده اند و جایی برای اقدام پیشگیرانه دیوان محاسبات و سایر دستگاه های نظارتی نگذاشته اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: