• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3291-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ----

استفاده 35 میلیاردی تعاونی های استان مرکزی از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: شرکت‌های تعاونی استان مرکزی در سال 1395 به مبلغ 35 میلیارد ریال از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون استفاده کردند .

محمد تقی آبایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، در تشریح عملکرد صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون استان مرکزی منتهی به اسفند 95 اظهار کرد: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، براساس مصوبه دهم اسفندماه سال 88 هیات وزیران و ابلاغیه شماره 47302 مورخ دهم خردادماه سال 1390 بانک مرکزی به منظور اجرای عدالت اجتماعی، تامین استقلال اقتصادی جامعه و حمایت از سرمایه گذاری‌های مولد و اشتغال‌زا به خصوص حمایت از جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان یکی از موسسات وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شده و مشغول فعالیت است .

وی افزود: این صندوق نسبت به پذیرش درخواست صدور انواع ضمانت‌نامه صرفا برای شرکت‌های تعاونی و اتحادیه شرکت‌های تعاونی اقدام می‌کند و در کلیه ضمانت‌نامه‌های صادره (به استثناء ضمانت‌نامه‌های اعتباری) ذینفع ضمانت‌نامه می‌بایست تنها یکی از سازمان‌های دولتی، نهادهای دولتی و عمومی، شرکت‌های دولتی که بیش از 50 درصد از سهام آنها متعلق به دولت است و شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس باشد. پذیرش صندوق‌های حمایت بخش کشاورزی و اتحادیه‌های سراسری به‌ عنوان ذینفع، صرفا در صورت انعقاد تفاهم‌نامه چند جانبه و مطابق مفاد آن امکان‌پذیر است .

وی گفت: براساس گزارش تحلیلی عملکرد صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون  منتهی به اسفند 95، شرکت‌های تعاونی استان مرکزی در سال 1395 به مبلغ 35 میلیارد ریال از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون استفاده کردند .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: تعاونی های که در استان مرکزی به صندوق مذکور معرفی شده اند مبلغ تضامین صادره در بخش صنعت بوده است و مبلغ تضمین شده مربوط به طرح های به بهره برداری رسیده است. بانک توسعه تعاون عامل پرداخت مبلغ تضمين بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: