• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-8292-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

تحقیر حجاب از ترفندهای دشمنان برای نابودی ارزش هاست

امام جمعه محلات گفت: استفاده از تعابیر زشت برای زنان با عفت و مقید به حیا و با حجاب و تحقیر آنان با هدف ترویج بی عفتی از ترفندهای دشمنان در راستای نابودی ارزش ها در جامعه اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه مرکزی، همزمان با 21 تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و روز عفاف و حجاب همایشی در مسجد القائم محلات برگزار شد. در این مراسم حجت‌الاسلام مهدی ربانی امام جمعه شهر محلات به تساوی حقوق زن و مرد در اسلام اشاره کرد و گفت: در اصل اسلام برای زن و مرد حقوق فردی و اجتماعی برابری وجود دارد. در بحث حق تعلم از صدر اسلام همانطور که مردانی برای کسب علم و دانش وجود داشتند زنانی فرهیخته و عالم نیز داشتیم. در نظام جمهوری اسلامی نیز زن و مرد در علم آموزی با هم برابر هستند.

وی به اصول چهارگانه اسلام در خصوص تساوی حقوق زن و مرد اشاره کرد و افزود: علاوه بر تمامی حقوق و ارزشی که خداوند به صورت مساوی برای زن و مرد قرار داده، 4 ارزش و ویژگی مختص زنان است که هیچ مردی امکان رسیدن به این جایگاه و ارزش را ندارد. ارزش همسری یکی از این ارزش هاست زیرا جهاد زن، نیکو شوهرداری است و این که جایگاه به این والایی به زن داده شده یعنی ارزش زن در همسر داری از ارزش مرد بسیار بالاتر بوده چرا که چنین ارزشی برای مرد لحاظ نشده است .

امام جمعه محلات در ادامه گفت: ارزش مادری، که تنها مختص زنان است دومین ارزش است و اما ارزش سوم ارزش تربیت فرزندان است. به دلیل روحیات خاص زنان نقش اول تربیت متعلق به زنان و مادران بوده و مربی انسان بودن ارزشی والاست و خداوند برای معرفی انبیاء و اعطای جایگاه رفیع، آنها را مربی انسان ها معرفی کرده است .

وی آخرین ارزش ویژه زنان را حیا عنوان کرده و ادامه داد: دشمنان ما تلاش می‌کنند تمامی ارزش ها را از زنان بگیرند. ماهواره ها فیلم ها و فضای مجازی زنان را به دوری از این ارزش ها سوق می‌دهند و به فرموده مقام معظم رهبری در قضیه زن ما مدعی غرب هستیم چرا که غرب در حال تحقیر زن و پایین آوردن جایگاه زن است .

امام جمعه محلات از تلاش بیگانگان برای کاهش ارزش زنان گفت و افزود: دشمنان تلاش می کنند رابطه زن با مرد بیگانه را عادی سازی کنند و این خیانت به بشریت است، با حیازدایی، عفت زدایی و بستن راه تکامل عرفانی زن و سوق دادن او به هوس بازی و جامعه کاملا به سمت هوس بازی خواهد رفت و در این صورت معنویت، تکامل، اخلاق و انسانیت بی معنا خواهد شد. چند همسری برای زنان و خیانت را عادی جلوه دادن به معنی به لجن کشاندن خانواده و نابود کردن بنیان های اساسی خانواده است. دشمنان به دنبال ترویج طلاق با عناوین مختلف و برپایی جشن طلاق هستند .

ربانی در خاتمه سخنان خود گفت: استفاده از تعابیر زشت برای زنان با عفت و مقید به حیا و با حجاب و تحقیر آنان با هدف ترویج بی عفتی از ترفندهای دشمنان است. ایجاد مشغله های کاذب برای زنان به جای ارزش های اصلی نیز یکی از همین نیرنگ هاست. وظیفه هر زن و مردی در این برهه حساس و حفظ بنیان خانواده، عفاف و حجاب و ساختن جامعه اسلامی است. جهاد تبیینی و امر به معروف و نهی از منکر نیز راهکار بعدی است زیرا انگیزه اصلی جهان استکبار دور کردن جامعه از تعهد و اخلاق برای تسلط پیدا کردن بر این جامعه و غارت معنویت جامعه است. شهدای ما دست پرورده مادرانی پاک دامن و معنوی هستند که در خانواده ای ایمانی پرورش یافته اند .

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم شرکت کنندگان از مسجد القائم تا میدان استقلال محلات راهپیمایی کرده و ضمن تجدید میثاق با آرمان های شهدای امر به معروف و نهی از منکر خواستار مقابله با مظاهر بدحجابی و مروجان فرهنگ غرب شدند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: