• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-14584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

با حضور معاون وزیر؛

پروژه های تصفیه خانه فاضلاب و شهر کابلی محلات به بهره برداری رسید

در مراسمی با حضور دکتر محسن بختیار معاون وزیر نیرو و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی تصفیه خانه فاضلاب شهرستان محلات افتتاح شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، طرح تصفیه خانه فاضلاب شهرستان محلات با اعتبار47 میلیارد ریال و بکارگیری یک باب مخزن آب به ظرفیت هزار متر مکعب، یک ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 250 لیتر در ثانیه، سه واحد فیلتراسیون با مجموع ظرفیت 225 لیتر در ثانیه وخطوط انتقال بین مخازن و حد فاصل مخازن بطول 2600متر در اقطار 350-250 و400 میلیمتر افتتاح شد .

بهره برداری آزمایشی این تصفیه‌خانه از چندی پیش جهت رفاه حال مردم محلات آغاز شده بود و امروز توسط معاون وزیر نیرو به شکل رسمی افتتاح و وارد شبکه و فاز عملیاتی ‌شد .

به گزارش ایسنا، در ادامه سفر معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت نیرو به شهرستان محلات پروژه شهر کابلی محلات که به منظور اصلاح شبکه فشار ضعیف شهر محلات با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال اجرایی شده است نیز افتتاح شد.

طی این طرح 105 کیلومتر از شبکه اصلاح و1350 دستگاه چراغ های روشنایی معابر اصلاح و تعدیل شد.

میزان انرژی صرفه جویی شده حاصل از اجرای این پروژه سه میلیون کیلووات ساعت وسوخت صرفه جویی شده 810 هزار لیتر بوده که باعث کاهش آلایندگی به میزان سه هزار تن می شود و تا 70 درصد از خاموشی های محلات پس از اجرای طرح جلوگیری شده است.

این طرح موجب کاهش شاخه زنی درختان به میزان 48 کیلومتر می شود .

بهبود ولتاژ و افزایش کیفیت برق تحویلی، صرفه‌جویی انرژی و کاهش تلفات فنی و غیر فنی، افزایش ایمنی کارکنان، کاهش پیک مصرف و حفاظت از درختان و پرندگان از مزایای اجرای این طرح عنوان شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: