• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-14684-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شرکت تحقیقاتی دانش بنیان ماهیان زینتی محلات افتتاح شد

شرکت تحقیقاتی دانش بنیان ماهیان زینتی محلات امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی در این شهر افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، بابایی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، در آیین افتتاح این شرکت، گفت: استان مرکزی در بخش پرورش و تولید ماهیان زینتی در جایگاه چهارم کشور قرار دارد و در این بخش دستاوردهای مطلوبی داشته ایم.

وی بیان کرد: سال گذشته دو میلیون و 400 هزار دلار ماهی زینتی از استان مرکزی به کشورهای مختلف از جمله امارات و افغانستان صادر شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در خصوص شرکت تحقیقات دانش بنیان ماهیان زینتی محلات، عنوان کرد: این مرکز به تقویت تولید و پرورش ماهیان زینتی کمک موثری می کند و می تواند این بخش را در استان و کشور بیش از پیش رونق ببخشد و زمینه تولید و اشتغال را فراهم کند.

بابایی با اشاره به مراکز تحقیقاتی مختلف جهاد کشاورزی در استان مرکزی، بیان کرد: این مراکز در اقتصادی کردن بخش کشاورزی نقش کلیدی دارند و به توسعه هدفمند مجموعه تولیدات جهاد کشاورزی کمک می کنند.

وی در خصوص راه اندازی شهرک ماهیان زینتی در محلات عنوان کرد: مطالعات راه اندازی این شهرک انجام و پرونده به کارگروه امور زیربنایی ارجاع داده شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: در سفر رییس جمهور به استان مرکزی 6 میلیارد تومان برای راه اندازی این شهرک در نظر گرفته شد، رایزنی هایی برای تخصیص اعتبار انجام شده و به مساعدت و همکاری وزارتخانه در این خصوص نیاز داریم.

بابایی تاکید کرد: این شهرک در صورت راه اندازی دومین شهرک ماهیان زینتی در کشور خواهد بود و افزوده شدن 10 میلیون قطعه ماهی زینتی به ظرفیت استان برای این شهرک پیش بینی شده است که این موضوع به تقویت صادرات غیر نفتی کمک می کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: