• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-14884-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خبر داد:

پیشرفت 93 درصدی تقاطع غیرهمسطح کمربندی خمین - محلات

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: پروژه ملی در حال اجرای تقاطع غیر همسطح کمربندی خمین با محور محلات ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی و مدیران این دستگاه از پروژه‌های مهم سطح استان بازدید کرده و مراحل کار، مسائل و مشکلات پیشرفت پروژه‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

مجید شارقی ضمن بازدید از پروژه بهسازی و تعریض محور آشتیان –راهجرد گفت: این پروژه که از سال 94 آغاز شد، دارای ۴۰ کیلومتر طول است که ۱۰ کیلومتر از آن در دست اجراست و ۳۰ کیلومتر دیگر طی سنوات قبل انجام شده است.

وی تصریح کرد: اعتبار پیش بینی شده برای تکمیل این پروژه پنج میلیارد تومان بود و با توجه به میزان اعتبار تخصیص داده شده فاز اول عملیات اجرایی پروژه به طول پنج کیلومتر از مجموع 10 کیلومتر آغاز شد که عملیات تعریض پنج کیلومتر شامل عملیات خاکبرداری و روسازی انجام و سه کیلومتر نیز روکش شده است.

شارقی گفت: از پنج میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده، دو میلیارد و 200 میلیون تومان تخصیص داده شده و در صورت تخصیص اعتبار تا پایان سال 96 این پروژه به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه حجم ترافیک در این محور بالاست، افزود: طی عملیات مذکور عرض محور از هفت متر و 30 سانتی‌متر به 11 متر افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، شارقی در جریان بازدید از پروژه احداث باند دوم دلیجان-نراق به طول ۱۱ کیلومتر نیز گفت: از 37 کیلومتر پروژه محور دلیجان-نراق و مشهد اردهال، 10 کیلومتر طی سال‌های قبل انجام شده و با توجه به تردد بالا و تصادفات زیاد در این محور ساخت باند دوم این محور در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: از سال گذشته احداث 11 کیلومتر محور دلیجان تا نراق در دستور کار قرار گرفت که چهار کیلومتر عملیات زیرسازی و آسفالت آن به اتمام رسید و مابقی در دست اجراست.

شارقی تصریح کرد: قرارداد دوم در قالب دو کیلومتر از این پروژه تا انتهای کمربندی نراق و مشهد اردهال است. در سال گذشته پنج میلیارد تومان از محل اسناد خزانه به این پروژه تخصیص داده شد و در صورت رفع موانع و نبود مشکل تملک اراضی این پروژه امسال به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در خلال بازدید از پروژه احداث باند دوم کمربندی زیرآب محلات به طول ۱۷ کیلومتر نیز گفت: چهار و نیم کیلومتر از این مسیر در سال گذشته به اتمام رسیده و زیربار ترافیک رفته است. هفت و نیم کیلومتر دیگر در حال حاضر با دو میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبار تخصیصی در دست اجرا تنها برای عملیات زیرسازی است.

وی کل اعتبار این پروژه را پنج میلیارد تومان از محل اسناد خزانه عنوان و اظهار کرد: این پروژه شامل سه سرفصل دلیجان-محلات، محلات –خمین و خمین- الیگودرز است. در صورت تخصیص اعتبار این پروژه نیز تا پایان امسال به اتمام می رسد.

شارقی در ادامه ضمن بازدید از پروژه احداث باند دوم خمین- محلات گفت: دو کیلومتر انتهایی این پروژه در حال حاضر در دست اجراست و هشت کیلومتر دیگر از آن قبلا انجام شده است. مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای این مهم 55 میلیارد ریال بوده و عملیات مذکور از سال 94 آغاز شده و تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با حضور در محل پروژه ساخت فاز دوم محور محلات -خمین تا میدان باقرآباد،  گفت: طول این محور 37 کیلومتر است که 27 کیلومتر از عملیات اجرایی آن طی سال‌های قبل به پایان رسیده و در حال حاضر سه کیلومتر از آن در دست اجراست که یک کیلومتر از این میزان در قالب سه رمپ است.

وی بیان کرد: تخصیص اعتبار این مهم کم است و در صورت تحقق تخصیص تا پایان مهرماه امسال این پروژه به پایان می‌رسد.

شارقی در بازدید از عملیات روکش آسفالت رباط مراد به سمت محور محلات به طول ۶.۵ کیلومتر نیز گفت: کل مسیر  این عملیات 17 کیلومتر است و با توجه به تردد بالای محور، سطح جاده نیاز به لکه‌گیری و روکش داشت که 10 و نیم کیلومتر از آن در سال‌های گذشته انجام شده است.

وی اظهار کرد: اعتبار 330 میلیون تومان بابت چهار کیلومتر از این عملیات دیده شده است،  اما تخصیص صفر بوده است و در صورت تامین و تخصیص اعتبار مابقی علیات محور رباط مراد تا محلات ادامه می‌یابد.

به گزارش ایسنا، شارقی در خلال بازدید از پروژه ملی در حال اجرای تقاطع غیر همسطح کمربندی خمین با محور محلات با پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصدی گفت: تقاطع غیرهمسطح کمربندی خمین به طول کل 270 متر در سه دهنه 90 متری در حال ساخت است که یک دهنه از آن بتن‌ریزی شده و دهنه دوم در حال بتن‌ریزی است.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی در این عملیات مربوط به تخصیص اعتبارات است، افزود: طی سال‌های گذشته چهار میلیارد و 300 میلیون تومان برای این مهم هزینه شده و چهار میلیارد تومان دیگر در قالب قرارداد جدید دیده شده است. برای تکمیل این پروژه به 2.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تخصیص تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

شارقی ادامه داد: این عملیات از سال 90 آغاز شده و بیشترین پیشرفت از سال 92 به بعد بوده است.

شارقی در خصوص ادامه پروژه احداث باند دوم محور خمین _ محلات محدوده روستای میشیجان _ورآباد  نیز گفت: سه کیلومتر از این پروژه باقی مانده بود که مقرر شد با مشارکت دستگاه‌های خدمات‌رسان، دهیاری ها و شورای اسلامی روستاها عملیات تعریض و بهسازی با اعتبار دو میلیارد و 700 میلیون تومان شروع شود.

وی با اشاره به اینکه این پروژه نیز در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: عملیات خاکریزی و خاکبرداری در حدود 90 درصد انجام شده که با تکمیل این سه کیلومتر مسیر خمین به دلیجان برای اجرای اساس و آسفالت و بهره‌برداری آماده می‌شود.

بنابر این گزارش، شارقی ضمن بازدید از پروژه اصلاح قوس کیلومتر ۱۰ محور خمین گلپایگان به عنوان بخشی از عملیات چهار خطه کردن محور گفت: با توجه به اینکه احداث باند دوم به طول 12 کیلومتر در سنوات گذشته به اتمام رسید، نیاز به اصلاح برخی محورها حس شد که عملیات مربوطه و رفع پیچ خطرناک به طول 1.5 کیلومتر از سال گذشته آغاز شد.

وی با بیان اینکه امید است امسال تا مرحله آسفالت عملیات مذکور پایان یابد، افزود: تا حوزه شهرستان خمین حدود دو کیلومتر اصلاح جاده باقیمانده است که نیاز به تامین اعتبارات جدید دارد.

رئیس شورای حمل و نقل استان مرکزی همچنین در بازدید از عملیات اجرایی روکش آسفالت باند دوم محور خمین الیگودرز گفت: کل مسیر این عملیات 35 کیلومتر است که هشت کیلومتر از آن پیش از این به عنوان کمربندی خمین اجرا شده و در ادامه چهار کیلومتر آسفالت انجام شده است.

وی تصریح کرد: از انتهای حوزه مذکور هشت کیلومتر طی قرارداد سال گذشته در حال اجراست و کل این محور شامل الیگودرز، خمین، محلات و دلیجان می‌شود.

شارقی اعتبار پیش بینی شده برای این عملیات را پنج میلیارد تومان عنوان کرد که 1.7 میلیارد تومان از آن تخصیص داده شده است. از این عملیات 15 کیلومتر باقی مانده که در دست مطالعه است.

وی در بازدید از احداث باند دوم خمین _ الیگودرز به طول ۸.۵ کیلومتر از مرز استان لرستان به خمین بیان کرد: این عملیات مربوط به محورهای دلیجان، خمین و الیگودرز با اعتبار 4.8 میلیارد تومان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: