• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-3985-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

برگزیدگان مسابقه طراحی بنای یادمان پروفسور حسابی مشخص شدند

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: از بین 111 اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره طراحی بنای یادمان پرفسور حسابی، 3 اثر توسط هیات داوران انتخاب و حائز دریافت جوایز نقدی شدند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سیدمحمد حسینی افزود: باتوجه به جایگاه فاخر پروفسور حسابی و همینطور نیاز به برجسته سازی مقام نام آوران استان، این اداره کل مسابقه ای را تحت عنوان طراحی بنای یادبود این دانشمند معاصر برگزار کرد که باتوجه به نام این شخصیت عالی قدر و همینطور جوایز در خور توجه، استقبال بسیار خوبی از این مسابقه به عمل آمد .

سید محمد حسینی افزود: سه طرح به عنوان طرح های برگزیده انتخاب شده و به ترتیب پیمان اسحاقی از تبریز، امیرحسین رستمی زاده از تهران و صادق میرپادیاب از تهران اول تا سوم هستند .

وی افزود: از شاخصه های اصلی که در انتخاب این طرح‌ها از سوی هیات داوران تاکید شده، خلاقیت و نوآوری در طراحی با توجه به ویژگی های خاص پروژه و شخصیت علمی و فرهنگی پروفسور حسابی،  مواجهه خلاقانه با ویژگی های خاص پروژه از جمله شرایط خاص سایت از نظر ابعاد و اندازه‌ها و شیب، استفاده بهینه از ساختمان موجود بنیاد دکتر، توجه به محیط پیرامونی و شرایط اقلیمی و تاریخی شهرستان تفرش و ارزش‌های زیست‌محیطی و تعهدات اجتماعی بوده است .

حسینی اظهار کرد: تعداد 111 طرح ارایه شده توسط داوطلبان مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت و از بین طرح‏ های ارائه‏ شده، موارد حذفی، قابل نگهداری برای مطالعه بیشتر و مورد قبول انتخاب شد که در مرحله اول 96 طرح بنا بر نظر مشترک داوران از رقابت حذف و 15 طرح برای بررسی و همفکری دقیق‌تر به مرحله دوم راه یافت. هیأت داوران در این مرحله با در نظر گرفتن میزان انطباق فعال طرح‌ها با دیدگاه‌ها و معیارهای کلی کارفرما تعداد 3 طرح را به عنوان طرح‌های اول تا سوم انتخاب کرد. ضمنا هیأت داوران هیچکدام از طرح ها را واجد شرایط جهت انعقاد قرارداد فاز 1 و 2 تشخیص  نداد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: