• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-15384-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سلیمی خواستار توسعه دهکده گل محلات و حفظ گونه های نایاب گیاهی شهرستان شد

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه دهکده گل محلات و تصمیم گیری درخصوص فاز دوم این دهکده شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام سلیمی در جلسه بررسی مشکلات حوزه کشاورزی و شهرک ماهیان زینتی شهرستان محلات که با حضور دکتر زند معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات کشاورزی آموزش و ترویج کشاورزی و همچنین با حضور رییس سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد، گفت: امروز پژوهش و تحقیق بحث بسیار تعیین کننده ای در بخش کشاورزی است و اگر به تحقیقات و پژوهش توجه نشود نمی توانیم با دیگر کشورها رقابت قابل قبولی داشته باشیم.

وی خواستار قطعی شدن ردیف بودجه و تخصیص آن به پژهشکده گل و گیاه شد و ادامه داد: از نظر هیئت علمی و کارهای زیرساختی اقدامات خوبی در بخش پژوهشکده انجام شده، اما در بخش آزمایشگاه نیاز به تقویت دارد.

سلیمی با ابراز تاسف از وضعیت باغات محلات، بیان کرد: حفظ گونه های نایاب گیاهی در بخش میوه در دستور کار قرار گیرد، برخی انواع میوه محلات در کشور وجود ندارد که در حال فراموشی است و وزرات جهاد کشاورزی می تواند در این زمینه کمک کند.

وی عنوان کرد: در خصوص شهرک ماهیان زینتی از طرف موسسه غدیر توسط امام جمعه محلات 50 میلیون تومان کمک شده است و باید وزارت جهاد کشاورزی نیز مساعدت کند که این شهرک راه اندازی شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکل آب دهکده گل محلات، با تاکید بر این نکته که انتقال پساب برای دهکده گل طرح خوبی است که باید سریعتر اجرا و تکمیل شود، افزود: دهکده گل باید توسعه پیدا کند و از معاون وزیر می خواهم در مورد فاز دوم آن تصمیم گیری شود. هم اکنون بیش از 300 جوان تحصیلکرده متقاضی دریافت زمین وجود دارد که اگر فاز دوم اجرایی شود کمک بزرگی دربخش اشتغال و توسعه تولید گل خواهد بود .

نماینده مردم محلات همچنین خواستار ایجاد کشتارگاه صنعتی و ایجاد شهرک ماهیان زینتی در محلات و صرف نظر از ایجاد چنین شهرکی در کاشان شد و نسبت به برگزاری جشنواره سنگ در اصفهان با وجود اینکه 60 درصد معادن این بخش در محلات مستقر هستند نیز انتقاد کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: