• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3691-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

نزديك به ٨٠ درصد سود سرمایه در صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري تعاون انباشته است

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون گفت: نزديك به ٨٠ درصد سود سرمایه در صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون انباشته است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مهدی حسین نژاد در نشست سالانه نمايندگان صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون که در شهر محلات بر گزار شد، با بيان عملكرد صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در سال ١٣٩٥گفت: در ساليان اخير با تلاش‌هاي همكاران و گسترش فعاليت ها و تفاهم نامه ها هر سال شاهد رشدی در حدود٢٥ تا ٣٠درصد در این حوزه بوده‌ایم كه اين رشد با توجه به محدوديت حوزه فعاليت ها، قابل توجه بوده است .

وی از تمایل نهادها برای همکاری با صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون خبر داد و افزود: قبلا همكاري آنچناني با ساير نهادها وجود نداشت و تنها به سختي همكاري با بانك توسعه تعاون صورت مي گرفت، ليكن در حال حاضر با بازسازي تعاملات، هيچ سازماني نيست كه حاضر به همكاري با صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون نباشد و نهادهاي بسياري داوطلب عقد تفاهمنامه با صندوق هستند، تا آنجا كه صندوق حمايت از صنايع كوچك با سابقه بسيار بيشتر از صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون درخواست تعامل بيشتر با صندوق ضمانت را دارد .

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور افزود: فضاي بوجود آمده مرهون هدايت هاي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و همكاري اعضاي هيئت مديره است.

وی اظهار کرد: تغيير اساسنامه حدود ٩ ماه در هيئت دولت زمان برد و اكنون با تغييرات بوجود آمده، همه دستگاه ها ضمانتنامه هاي صندوق را به رسميت می شناسند و زيرساخت بخش تعاون نیز تحت تاثير قرار گرفته است .

وی گفت: اكنون سود انباشته صندوق به ٨٠ درصد سرمايه رسيده كه اين امر با وضع كنوني نهادهاي مالي و بانكي بسيار مطلوب بوده و اين مسئله با معرفي و ارائه خدمات نويني تضمين معاملات، تامين مالي جمعي و رتبه بندي تعاوني ها در هر سال بوجود آمده است .

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور به توانایی بالای این صندوق در صدور ضمانت نامه با مبالغ بالا اشاره و خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر مي توانيم تا 20 هزار ميليارد ريال ضمانت نامه صادر کنیم كه تحقق اين رقم با تلاش ها و فعاليت هاي نمايندگان صندوق در سراسر كشور صورت مي پذيرد.

وی اظها کرد: صندوق براي تعاوني ها مزيت بسياري دارد، اكنون ما براي تعاوني هاي برند فقط تا ١٠درصد و كمتر دريافت وثيقه براي صدور ضمانت نامه خواهيم داشت و خدمات جديد مشتركي چون صندوق تامين مالي و ليزينگ با بانك توسعه تعاون در حال برنامه ريزي است .

به گزارش ایسنا، نشست سالانه نمايندگان صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون سراسر کشور در مجتمع آبدرمانی آبگرم محلات در حال برگزاری است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: