• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3791-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

با حضور معاون وزیر؛

سامانه رتبه بندي اعتباري تعاوني ها رونمایی شد

در حاشیه نشست سالانه نمایندگان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور در محلات از سامانه رتبه بندي اعتباري تعاوني ها با هدف توانمندسازي رونمايي شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، در اين مراسم مهدی حسین نژاد مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون اظهار کرد: امروزه شركت هايي با درخواست مبالغي، گواهينامه هايي غير معتبر به شركت ها ارائه مي دهند و پس از آن شركت ها با در دست داشتن اين گواهينامه ها، توقعاتي بي مورد از دولت دارند كه اين امر سازمان هاي دولتي را با مشكل مواجه مي كند.

وی افزود: اكنون براي جلوگيري از اين موارد و پس از مطالعه كارشناسان بر سامانه هاي رتبه بندي بين المللي و احصای ابتدايي ١٨٠مولفه از خبرگان، سامانه اي رونمايي مي شود كه با رويكرد توانمندسازي تعاوني ها طراحي شده و مي تواند كمك بسياري به دولت و تعاوني ها داشته باشد .

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور یکی از خصوصیات سامانه اعتبار تعاونی ها را راستی آزمایی عنوان کرد و افزود: شركت هاي تعاوني از امروز مي توانند در اين سامانه ثبت نام کنند و پس از آن كارشناسان در دو مرحله ارزيابي ها و راستي آزمايي هاي لازم را انجام مي دهند و در نتيجه ضعف هاي حاصل از اين ارزيابي ها براي توانمند سازي به مبادي ذيربط ارجاع داده مي شود .

  وی با اشاره به جامعيت اين سامانه در كشور گفت: پس از اعلام رتبه تعاوني ها در سامانه، صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون ميزان خدمات و تضمين هاي خود را بر مبناي رتبه به سازمان هاي طرف تفاهم اعلام مي کند تا تعاوني ها با سهولت بيشتري از خدمات دستگاه ها بهره برداري کنند .

به گزارش ایسنا، پس از رونمايي سامانه رتبه بندي اعتباري تعاوني ها در نشست سالانه نمایندگان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور در محلات، تفاهم نامه اي سه جانبه ما بين صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون، معاونت امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و بانك توسعه تعاون با موضوع استفاده از رتبه هاي تخصيص يافته به تعاوني ها جهت ارائه خدمات و شناسايي شركت هاي داراي ظرفيت و فعال در بخش تعاون منعقد شد .

اين رتبه بندي مي تواند با معرفي شركت هاي كارا و بهره ور، ارائه خدمات را به بخش تعاون هدفمند کند .

همچنين در تفاهم نامه دو جانبه ديگري ميان صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون و معاونت امور تعاون مقرر شد، شركت هاي تعاوني معرفي شده از سوي معاونت تعاون توسط صندوق رتبه بندي شوند تا در هر سال شركت هاي تعاوني برتر بر اساس رتبه بندي اعلام شوند .

اين تفاهم نامه در مرحله نخست اجرا مي بايست در سال ١٣٩٦تعداد ٧٥٠ تعاوني كشور را تحت پوشش خود قرار دهد .

تفاهم نامه هاي منعقده از زمان امضا به مدت يك سال شمسي داراي اعتبار خواهند بود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: