• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-2887-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

امام جمعه موقت اراک:

مردم ایران ادامه مسیر موفقیت و سربلندی نظام را از دولت دوازدهم خواستارند

امام جمعه موقت اراک با بیان اینکه مردم ایران حفظ جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا و ادامه مسیر موفقیت و سربلندی نظام را از دولت دوازدهم خواستارند، بر لزوم دقت در انتخاب وزرا تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدعلی حسینی پور در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به تنفیذ رییس جمهور دولت دوازدهم طی روزهای آتی گفت: وزرای دولت جدید باید بدانند که کشور از نظر نرم افزاری و سخت افزاری چیزی کم ندارد و ما دارای ارزش‌هایی همچون اسلام، قرآن و مکتب اهل بیت(ع) هستیم از این رو باید بدانند هرجا و در مقابل هرکسی که نشستند نسبت به آنها برترند.  

حسینی پور تصریح کرد: در هر گامی که وزرا بر می‌دارند و هر حرکت و تصمیمی که می گیرند و هر مصوبه‌ای که اتخاذ می‌کنند، موظف هستند در آنها زندگی متوسط مردم را لحاظ کنند.

وی ادامه داد: امید است وزرایی انتخاب شوند که پیرو نظام جمهوری اسلامی ایران و این مکتب در عرصه‌های بین‌المللی باشد، همچنین دیگر شاهد دغدغه‌هایی همچون سند 2030 و عقد برخی قراردادها با کشورهای دیگر نباشیم. باید از ابتدا همه چیز برای مردم و دست‌اندرکاران روشن باشد.

خطیب جمعه اراک اظهار کرد: از نظر امکانات کشور ما نسبت به دیگر کشورها چیزی کم ندارد و می‌تواند مثل همیشه دیگران را نیز کمک و یاری رساند. ما با دنیا ارتباط داریم، این ارتباط را ادامه می‌دهیم و نمی‌گوییم اطراف کشور دیوار بکشیم.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی در همه زمینه‌ها و امور کشور بیان کرد: به گفته رئیس مجلس 90 درصد از بودجه کشور صرف امور جاری می شود و تنها 10 درصد برای امور زیربنایی، پس‌اندازها و... باقی می‌ماند از این رو باید در تمامی زمینه‌ها دولت عاقلانه عمل کرده و با برنامه‌ریزی و آینده‌نگری کشور را اداره کند.

حسینی پور با اشاره به پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت توسط ایران در 27 تیرماه 1367 گفت: این اتفاقی تاریخی است و کتاب‌هایی در اینباره و درباره جنگ و پیامدهایش نوشته شده است، اما این مهم یادآور این نکته است که امام خمینی(ره) با پذیرش قطعنامه جام زهر را نوشید با این حال دشمنان به دشمنی خود علیه مردم ایران ادامه دادند تا اینکه مردم در عملیات مرصاد جواب کوبنده‌ای به آنها دادند.

وی با اشاره به تشییع پیکر سه شهید مدافع حرم در اراک تصریح کرد: این شهدا شخصیت‌های بزرگ کشورند و مردم با تشییع پیکر این بزرگواران بر دستان خود و خاکسپاری آنها ثابت کردند که بزرگی این کشور و مردمش از آن شهداست و زمین خوردن سهم کسانی است که با مردم، نظام، فرهنگ و اقتصاد و اجتماع این کشور دشمنی می‌کنند.

امام جمعه موقت اراک ادامه داد : دست‌های مرموز دشمنانی که خواستند بیداری اسلام و بیداری جوانان را در کشورهای اسلامی با انحراف مواجه کنند پدیدار شد. دشمنان در ادامه جنایات خود عراق و سوریه را اشغال کردند اما همگان دیدند که کشتی اسلام به ساحل رسید و موفقیت‌ قابل توجهی را امروز در موصل نیز شاهد هستیم.  

وی افزود: ترامپ با اقدامات خود کار را به جایی رسانده است که آمریکایی‌ها به جزع و فزع رسیدند و در حال فراهم کردن مقدمات حذف رئیس جمهورشان هستند.   

  حسینی پور گفت: دشمنان هر فکری که می‌خواهند داشته باشند، اما یاران نظام باید قوی و مصمم باشند و بدانند حضور آنها کمک کننده ظهور حضرت ولیعصر(عج) است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: