• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-4493-5
  • خبرنگار : 10119
  • منبع خبر : ----

مرگ تدریجی فوتبال کارگری استان مرکزی در سایه بی‌برنامگی

فوتبال کارگری استان مرکزی روز به روز تضعیف می‌شود و هیچ برنامه‌ای برای بهبود آن وجود ندارد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ورزش کارگری یکی از زیرشاخه‌های ورزش همگانی است و تقویت آن همواره مورد تاکید است چرا که ورزش کارگری می‌تواند در حفظ سلامتی و ارتقا انگیزه کارگران در محیط کار نقش بسزایی را ایفا کند .

رشته فوتبال به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در هر قالبی که باشد متقاضیان زیادی دارد و می‌تواند نفرات مختلفی را به خود جذب کند. ورزش کارگری نیز مستثنی از این قضیه نیست و همواره فوتبال محبوب‌ترین رشته در بخش کارگری محسوب می‌شود، اما متاسفانه در سال‌های اخیر حال و روز فوتبال کارگری به هیچ وجه مناسب نیست و هر چه می‌گذرد نزول این حوزه سرعت بیشتری به خود می‌گیرد .

انتظار می‌رود که در استان مرکزی که به عنوان یکی از استان‌های صنعتی کشور بیش از ۲۵۰۰ واحد صنعتی را در خود جای داده مشارکت صنایع در حمایت از ورزش کارگری که یکی از وظایف ذاتی آنهاست بیشتر به چشم بخورد ولی در عمل اینگونه نیست و ناآگاهی مدیران صنایع از یک طرف و بی‌برنامگی و کم‌کاری مسئولین ورزش از طرفی دیگر سبب ضعف این حوزه شده است .

اما وضعیت ورزش کارگری در رشته فوتبال به مراتب بدتر است، به طوری که در سال گذشته و در رقابت‌های فوتبال کارگری استان تنها ۴ تیم شرکت کردند و برخورداری از این تعداد تیم برای استانی که بیش از ۲۵۰۰ واحد صنعتی دارد بیشتر به یک جوک شبیه است.

نکته مهم در اینجا اینست که شرکت در مسابقات کارگری هزینه چندانی ندارد به طور مثال هزینه ورودی تیم‌های فوتبال در مسابقات کارگری زیر ۵۰۰ هزار تومان است. نابسامان‌ترین صنایع استان در حال حاضر این مبلغ ناچیز را برای ورزش کارگری خود صرف می‌کنند ولی عدم پیگیری و اطلاع رسانی مناسب به صنایع در این خصوص سبب شد که استقبال از مسابقات بسیار کم باشد و این موضوع نشان‌دهنده ضعف مفرط مسئولین این حوزه است.

مسلما جامعه ورزش کارگری استان از مسئولینی که امر رسیدگی به امور ورزشی این قشر به خصوص فوتبال به آنان محول شده است، انتظار دارد بیش از آنکه حرف بزند و در عرصه عمل توانایی‌های خود را ثابت کند و با وقت گذاشتن هر چه بیشتر بر روی کار اصلی خود شرایط بازگشت فوتبال کارگری به روز های خوب را فراهم کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: