• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-15784-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

21.5 میلیمتر باران در ساوه بارید/خسارتی وارد نشد

مدیر امور آب شهرستان ساوه با اشاره به بارش‌های تابستانی طی دو روز گذشته در این شهرستان گفت: در مجموع میزان بارش‌های دو روز گذشته به 21.5 میلی‌متر رسید.

نقی بهجت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: نخستین باران تابستانی که موجب غافلگیر شدن مردم این شهرستان شد و بخش اعظمی از معابر و خیابان‌های سطح شهر را دچار آبگرفتگی کرد در  21 تیرماه از ساعت حدود 22 بوقوع پیوست و در یک مدت زمان کوتاه، شدت بارش به حدی بود که 14 میلی متر باران در ایستگاه ثبت شد.

وی در ادامه گفت: بارندگی‌های بعدی که پس از بارش شدید اول بوقوع پیوست 7.5 میلی‌متر بود که بارش نسبتا مطلوبی بود و به صورت پراکنده در نقاط مختلف صورت گرفت.

بهجت در ادامه در خصوص جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌های حوضه آبی ساوه بر اثر بارش‌های تابستانی دو روز گذشته به ایسنا گفت: علیرغم اینکه بارش‌ها به صورت فراگیر در کل استان صورت نگرفت و حتی در شمال و جنوب شهرستان ساوه نیز به یک میزان نبوده و به صورت سیلاب درنیامده و تاثیری در فعال شدن رودخانه‌ها نداشت، اما به عنوان یک منبع آبی مطلوب در حوضه آبی شهرستان ثبت شد.

وی در ادامه با اشاره به میزان بارندگی‌های صورت گرفته از ابتدای سال آبی جاری تاکنون گفت: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 257 میلی متر باران در این شهرستان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته 70 میلی متر افزایش داشته و امید می‌رود با آغاز سال آبی جدید این میزان روند رو به رشدی داشته باشد.

در همین رابطه محمودرضا خلیلی معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی ساوه به ایسنا اعلام کرده بود که خوشبختانه بارش تابستانی در شهرستان خسارتی به مزارع و باغات کشاورزی وارد نکرده است و بررسی‌های صورت گرفته نشانگر آن است که خسارت‌ها جزئی بوده و خوشبختانه آسیب جدی به مزارع و باغات وارد نشده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: