• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-3187-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در دانشگاه صنعتی اراک؛

اولین محصول نانوكامپوزيت‌ بر پایه استایرن دیرسوز مقاوم در برابر آتش رونمایی شد

اولین محصول نانوکامپوزیت بر پایه استایرن دیرسوز و مقاوم در برابر آتش با استفاده از نانوساختارهای مغناطیسی اکسیدآهن در دانشگاه صنعتی اراک رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، این محصول با حضور اعضای هیأت علمی گروه علوم پایه دانشگاه صنعتی اراک در این دانشگاه رونمایی شد.

براساس این گزارش، از عمده خواص این اختراع می توان به افزایش مقاومت بالا در برابر حرارت و عدم تصاعد دودهای ناشی از اشتعال اشاره کرد که می‌توان از این خواص نانوکامپوزیت‌های پلی استایرن در صنایع مختلف اتومبیل سازی، هوافضا، پوشش‌ها، منسوجات، رنگ و رزین و ... بهره برد.

این اختراع مي‌تواند با معرفی نانوذرات مغناطیسی غیر سمی و زیست سازگار نسل جديدي از ديرسوزكنندگان موثر را به عنوان جایگزین مناسبي براي ديرسوزكنندگان صنعتي كه حاوي مواد آروماتيك سرطانزا و هالوژن دار هستند، معرفی کند.

این ترکیبات با استفاده از نانوذرات مغناطیسی باعث دیرسوز شدن پلیمر و جلوگیری از اشتعال و گسترش محیط آتش در پلیمر می‌شود.

بنابر این گزارش، در جریان بررسی های انجام شده در مسیر دستیابی به این اختراع اشكال و مورفولوژي هاي مختلف نانوذرات و نانوساختارهاي اكسيد آهن با استفاده از روش هاي مختلف نظیر هيدروترمال در دماي نسبتا پايين تهيه شدند.

نوساختارها توسط آناليزهاي مانند ميكروسكوپ الكتروني روبشي و عبوري شناسايي شده، سپس نانوساختارهاي اكسيد آهن به پليمرها و كوپليمرهاي داراي ماتريكس استايرن اضافه شده‌اند.

در نهايت اثر نانوساختارها بر مقاومت حرارتي و ديرسوزكنندگي نانوكامپوزيت ها توسط آناليز گرما وزن سنجي و تست استاندارد شعله UL-94 و ضريب حداقل اكسيژن بررسي شد. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: