• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-9092-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی:

تضعیف ارکان نظام و دولت آب به آسیاب دشمن ریختن است

مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی تضعیف ارکان نظام و دولت را زمینه‌ساز آسیب به وحدت و مصداق ریختن آب به آسیاب دشمن دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مجید عسگری با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان محلات گفت: پدافند غیرعامل موضوعی بسیار قدیمی در زندگی بشر است که در حال حاضر دارای تعریفی جدید و سازمانی است و در کشور ما از سال 59 و آغاز جنگ تحمیلی برنامه ریزی در خصوص پدافند غیر عامل آغاز شده است .

وی با اشاره به سابقه تشکیل این سازمان گفت: در سال 93 با تیزبینی رهبری معظم انقلاب سازمان پدافند غیر عامل به صورت یک سازمان نظامی و اداری تشکیل شد و مسئولیت کمیته پدافند غیر عامل در استان‌ها برعهده استانداران و مسئولیت پیگیری امور این سازمان در شهرستان‌ها بر عهده فرمانداران قرار گرفت .

عسگری در خصوص ماهیت پدافند غیر عامل اظهار کرد: مجموع اقدامات غیر نظامی جهت مقابله با تهاجم دشمنان و کاهش آسیب‌های آن از وظایف پدافند غیر عامل است.

وی با بیان اینکه از مجموع40 حادثه طبیعی در سطح دنیا ایران مستعد 31 عنوان از این حوادث و سوانح بوده که برای مقابله با آنها باید برنامه ریزی صورت پذیرد، تهدیدات سایبری را یکی از تهدیدات جدی دشمن دانست و بیان کرد: در حوزه سایبری اقدامات متعددی از جانب دشمنان انجام شده یا در دستور کار قرار دارد که بخش اعظمی از آن بنابر دلایل امنیتی اطلاع رسانی نشده است. یکی از موضوعاتی که دشمنان به صورت عملی درگیر آن شده و کشور را مورد تهدید قرار می‌دهند، موضوع سایبری است پس باید برای حفاظت از اسناد و مدارک در حوزه سایبری تمهیدات لازم پیش بینی شود .

وی با اشاره به فعالیت برخی واحدهای صنعتی بزرگ و استراتژیک در سطح استان و شهرستان گفت: قطعا دشمنان با هک و نفوذ رایانه‌ای به دنبال استفاده از اطلاعات این شرکت‌ها هستند و مسئولین بایستی با برنامه ریزی و آموزش صحیح جلوی سوء استفاده دشمنان از این اطلاعات را بگیرند .

عسگری ایجاد نارضایتی برای ایجاد فاصله بین حاکمیت و مردم به اشکال و بهانه‌های مختلف را از ترفند‌های دشمن برای ضربه زدن به کشور دانست و بیان کرد: همه ما مسئولین بایستی با شناسایی کانون‌های نارضایتی اقدامات مناسبی را برای ارائه خدمات مورد انتظار به مردم فراهم کنیم و از تبدیل شدن یک بحران اجتماعی به یک بحران امنیتی جلوگیری کنیم .

مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی تهدیدات زیستی را یکی دیگر از اقدامات دشمن در زمینه ایجاد آسیب به کشور دانست و افزود: دشمنان ما می‌توانند پتانسیل شهرستانی همچون محلات را که در حوزه گل و گیاه دارای پتانسیل است با اقدامات زیستی مورد تهدید قرار دهند .

وی ضمن درخواست از مسئولین برای توجه بیشتر به آب شرب روستایی و کاهش دسترسی‌های افراد غیر مجاز به مخازن آب آشامیدنی در روستا‌ها گفت: ورود یک میکروب به آب شرب می‌تواند زمینه‌ساز بروز یک فاجعه انسانی شود.

این مقام مسئول، شناسایی ظرفیت‌های شیمیایی صنایع و محل‌های استقرار واحدهای شیمایی در استان را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: لازم است طرحی به منظور آمایش واحدهای تولیدی یا مصرف کننده مواد شیمیایی، نوع ماده مصرفی و محل استقرار آن و راهکارهای مناسب برای کاهش آسیب‌های احتمالی در صورت بروز رخداد را صورت گیرد و آموزش‌های لازم در خصوص نوع برخورد با این موارد به مسئولین و حتی نیروهای خدمات‌رسان اطلاع رسانی شود .

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی تضعیف ارکان نظام و دولت را زمینه‌ساز آسیب به وحدت و مصداق ریختن آب به آسیاب دشمن دانست و بیان کرد: دولت تنها با وحدت می‌تواند در ابعاد مختلف موفق باشد. در حوزه اقتصاد مقاومتی باید اقدامات مناسبی انجام دهیم چرا که در وزارت خزانه‌داری آمریکا قرارگاهی اقتصادی برای رصد و پایش وضعیت اقتصادی کشور تشکیل شده که هدفی جز ضربه زدن به اقتصاد کشور و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ندارد .

عسگری هدف از تهدید و جنگ نرم دشمن را ایجاد خلل در نظام خانواده دانست و بیان کرد: بسیاری از معضلات اجتماعی که امروز در سطح جامعه شاهد هستیم به واسطه اقدامات دشمنان بوده و بایستی در این زمینه‌ها نیز تمامی دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به جد وارد عمل شوند .

مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکزی در خاتمه با اشاره به تشکیل ستاد اربعین حسینی در کشور خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای موجود بالای 20 میلیون شیعه و مسلمان در مراسم پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند که از این میان چیزی در حدود 2 میلیون نفر از کشور ما هستند. مقام معظم رهبری انتظار تسریع در امر خدمات رسانی به زائران اربعین را دارند و به همین منظور از سال جاری تمامی فرمانداری‌های سراسر کشور موظف به اجرای دستور العمل‌های سازمان پدافند غیرعامل در این خصوص هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: