• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-17484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

به مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنید

مدیر گروه گسترش مرکز بهداشت استان مرکزی خواستار مراجعه بیشتر مردم به مراکز خدمات جامع سلامت جهت دریافت خدمات از این مراکز شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، شهریار حسینی در هفتمین نشست هم‌اندیشی فعالین امور بانوان و خانواده استان مرکزی، گفت: در استان به ازای هر 2500 نفر یک مراقب سلامت بکار گرفته شده و به ازای هر 10 هزار نفر یک پایگاه جدید سلامت و به ازای هر 30 هزار نفر یک مرکز خدمات جامع سلامت راه‌اندازی شده است .

وی ادامه داد: در مرکز خدمات جامع سلامت، خدمات پزشکی، داندانپزشکی، آزمایشگاهی، خدمات دارویی، خدمات تغذیه و خدمات روانشناسی بر مبنای طرح تحول سلامت انجام می‌شود و برای افراد مراجعه‌کننده پرونده سلامت الکترونیکی تشکیل می‌شود .

حسینی بیان کرد: تا کنون 51 درصد از مردم استان مرکزی به این مراکز مراجعه کرده‌اند و وضعیت استان در این زمینه مطلوب است و در رده‌بندی پرونده سلامت جزو 10 استان برتر کشور هستیم .

  وی تصریح کرد: به منظور آگاهی مردم از طرح تحول سلامت و مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، امروز فایل صوتی مبنی بر معرفی نزدیکترین مرکز به محل زندگی افراد به تمامی شماره تلفن‌های ثابت اراک ارسال شد.

حسینی با بیان اینکه ماهانه یک میلیارد تومان هزینه جاری این 50 پایگاه در شهر اراک است، افزود: باید از این فرصت که اتفاق افتاده برای ارتقا سطح سلامت در جامعه استفاده کنیم. انتظار داریم با اطلاع‌رسانی تا پایان سال تمام مردم حداقل سالی یکبار به این مراکز مراجعه کنند .

وی تصریح کرد: این ادعا را داریم که در حال حاضر بر اساس ضوابط موجود صد‌درصد جمعیت شهری و حاشیه شهر را تحت پوشش خود قرار می‌دهیم، فقط نیارمند اطلاع رسانی قوی‌تر برای مراجعه بیشتر مردم به این مراکز هستیم .

وی اظهار کرد: در این مراکز تمامی فعالیت‌ها به صورت اصولی پیش می‌رود. در حال حاضر برای تمام گروه‌های سنی بسته خدماتی علمی و بسته های راهنمای مشخص داریم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: