• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-3487-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

ایجاد مراکز فن‌آموز در دستور کار شورای آموزش و پرورش استان مرکزی

معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری مرکزی ایجاد مرکز فن‌آموز را از برنامه‌های شورای آموزش و پرورش استان مرکزی ذکر و بیان کرد: برای ایجاد این مراکز در استان می‌توان از ظرفیت‌های واحدهای صنعتی، واحدهای تولیدی و پارک علم و فناوری استان، سازمان صنعت و معدن و خیرین بهره برد.  

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، شکرالله حسن‌بیگی در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اینکه امسال نیز آزمون کنکور بدون دغدغه در استان مرکزی برگزار شد، افزود: امسال 17 هزار و 609 نفر داوطلب کنکور در حوزه‌های استان مرکزی با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این تعداد 60 درصد معادل 10 هزار و 563  نفر خانم و هفت هزار و 46 نفر آقا بودند.

وی تصریح کرد: از تعداد کل داوطلبان بیش از 50 درصد در رشته علوم تجربی به رقابت پرداختند که با توجه به این رقم امسال احتمالا با مشکل هدایت تحصیلی و ثبت نام همچون سال گذشته روبرو می شویم.

حسن بیگی اظهار کرد: باید از فرصت تابستان استفاده کرده و مدارس را برای شروع سال تحصیلی جدید آماده نسبت به رفع نقاط حادثه‌خیزی و ایمن سازی آنها اقدام کنیم. در این راستا باید با مدیران مدارس جلساتی تشکیل داد و آنها را نسبت به این مهم توجیه کرد تا مسائلی که طی سال‌های گذشته پیش آمده بود را شاهد نباشیم.  

وی در ادامه با اشاره به ثبت‌نام‌ها ادامه داد: می‌طلبد طی برنامه‌ریزی‌های دقیق و منسجم از اجحاف در حق مردم جلوگیری شود و بواسطه مشکلاتی که در سطح مدارس وجود دارد طوری برنامه‌ریزی نشود که مخصوصا خانواده‌هایی که مشکلات مالی دارند به سختی بچه‌های خود را در مدرسه دلخواه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه جهت تکمیل و تجهیز مدارس و ایمن سازی آنها کمک و همکاری‌های لازم به عمل خواهد آمد، افزود: برخی از مدارس اصلا فضای ورزشی ندارند، مخصوصا مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی از هر جهت همچون فضا و حضور در حیاط طی ساعات زنگ تفریح محروم هستند، چه برسد به اینکه ورزش هم انجام دهند. رفع این کمبود نیازمند برنامه ریزی و تدبیر است تا آنها نیز از ساعت تربیت بدنی به درستی بهره ببرند.

حسن بیگی گفت:‌ مدارس مذکور به دلیل کمبود فضا از رشته‌های ورزشی که نیاز به فضا و تحرک کمتری دارد استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید کمیته‌ای برای رسیدگی به انتظارات و مسائل مالی و اعتباری آموزش و پرورش تشکیل شود، افزود: موضوع تامین منابع جهت ایمن سازس فضاهای مدارس از محل درصدی از درآمد برخی از مدارس انجام می شود

معاون استاندار در مورد وضعیت نمازخانه‌ها در مدارس گفت:‌ در اجرای برنامه اقامه نماز جماعت در مدراس مشکل وجود دارد. در این زمینه باید تلاش شود دانش آموزان برای حضور در نماز جماعت رغبت پیدا کنند. همکاران فرهنگی باید به حضور در نماز جماعت در کنار دانش آموزان تشویق شوند که این مهم برای حضور دانش آموزان نیز بسیار موثر است.

حسن بیگی گفت: محیط نمازخانه باید سرشار از شور و شعف و شادی معنوی باشد تا شوق و اشتیاق دانش آموز بیشتر شود. شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین قسمت های نماز جماعت در مدارس مربوط به امام جماعت است که در این خصوص برای مدارس باید گزینش خاصی صورت گیرد. امام جماعت باید دارای جاذبه بالا و دافعه کمتری باشد و مخصوصا آمادگی این را داشته باشد که شبهات دانش آموزان را پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه محلی برای اردوهای علمی و فناوری دانش آموزان وجود ندارد، طی هماهنگی‌های به عمل آمده می توان از ظرفیت کارخانجات و واحدهای تولیدی موجود بهره برد. برخی از واحدهای تولیدی دارای واحد تحقیقات و نوآوری هستند که می‌توان از آن برای بازدید از آنها و بخش های مرتبط با دانش آموزان استفاده کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: