• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-17984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معاون فرماندار عنوان کرد:

کیفیت پایین آب شرب ایبک آباد/فرسودگی شدید لوله‌های آب شرب برخی روستاها

معاون فرماندار اراک با بیان اینکه آب شرب روستای ایبک آباد کیفیت پائینی دارد، بیان کرد: پوشش آب تمام مناطق روستایی و فرسودگی شدید لوله‌های آب شرب در برخی روستاها باید مورد بررسی قرار بگیرد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علیر‌ضا زارعی در دومین جلسه قرارگاه زیستی پدافند غیر‌عامل شهرستان اراک گفت: لغت غیر‌عامل به معنای جنگ سرد است و انواع مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارد. اداره کل پدافند غیر‌عامل یکی از مجموعه‌های معاونت سیاسی و امنیتی استانداری است و در همین خصوص وظایفی برای فرمانداری شهرستان‌ها و دستگاه‌های ذیربط تعریف شده است .

زارعی در خصوص کشتار سگ‌های ولگرد، افزود: کشتار سگ‌ها توسط مراجع حرام اعلام شد، پس از آن موضوع اخته شدن این سگ‌ها، به منظور کاهش جمعیت آنها مطرح شد که به نوبه خود هزینه‌بر است، نگهداری، جراحی و مراقبت بعد از جراحی این سگ‌ها  هزینه زیادی را در بردارد، ضمن اینکه پس از عمل جراحی جثه سگ‌ها بزرگ می‌شود و بر همین اساس نیاز آنها به غذا افزایش می یابد .

وی ادامه داد: اخته کردن سگ‌ها مشکلات عصبی را نیز برای حیوانات در بر دارد و همچنین در حال حاضر تشکل غیردولتی که از این سگ‌ها در زمان مراحل اخته کردن نگهداری می‌کرد ظرفیتش تکمیل شده است، باید در راستای رفع این مشکل چاره اندیشی شود.

زارعی همچنین به بیماری تب کریمه کنگو نیز اشاره و تصریح کرد: سپاه پتانسیل بسیار خوبی دارد و به عنوان جانشین پدافند غیر‌عامل می‌تواند در زمینه فرهنگ‌سازی و کنترل تب کریمه کنگو اقدامات اساسی را انجام دهد .

به گزارش ایسنا، دبیر پدافند غیر‌عامل شهرستان اراک نیز در این جلسه ضمن انتقاد از عدم حضور دستگاه‌های عضو پدافند غیر‌عامل شهرستان در جلسه گفت: عدم حضور مسئولان دستگاه‌ها در این جلسات باعث می‌شود که مصوبات ضمانت اجرایی نداشته باشند، به علت بی‌توجهی به برگزاری این جلسات تنها دو جلسه پدافند غیر‌عامل شهرستان اراک تشکیل شده است و این در حالی است که از زمان ابلاغ آن، هفتمین جلسه استانی برگزار شده است .

علی جعفری بیان کرد:  طبق قانون و مقرارت پدافند غیر‌عامل موضوع لشگری و کشوری است و اهمیت آن به اندازه‌ای است که باید مدیران دستگاه‌ها در این جلسات حضور پیدا ‌کنند. حضور اعضای تام‌الاختیار در این جلسات ضرورت دارد .

وی عنوان کرد: به نظر می‌رسد اعضا اشرافیتی به موضوع پدافند غیر‌عامل و قرارگاه ندارند. قوانین مصوب شده زمانی که در بعد شهرستانی بررسی می‌شود باید در چارچوب فرهنگ و برش شهرستانی سنجیده شود تا امکان اجرایی شدن آنها فراهم شود .

به گزارش ایسنا، رئیس اداره اصناف صنعت و معدن نیز در این جلسه گفت: قبل از بکارگیری پیش‌سردخانه‌های سیار کشتارگاه اراک، گوشت گرم توسط وانت‌های حمل در قصابی‌ها توزیع می‌شد و این امر باعث می‌شد که گوشت توزیع شده در معرض نوسان دمایی قرار نگیرد و مسائلی مانند فساد گوشت توزیع شده کمتر گزارش شود .

بیژن جنابی ادامه داد: اما پس از بکارگیری پیش‌سردخان با توجه به اینکه گوشت در معرض انجماد چهار درجه قرار می‌گرفت، پس از جابجایی گوشت توسط وانت‌بارها که معمولا یخچال خود را روشن نمی‌کنند یا معیوب هستند، آسیب زیادی به گوشت توزیعی وارد می‌شود و بر همین اساس گزارشات در زمینه فساد گوشت توزیعی بیشتر شد .

وی افزود: چناچه برخورد لازم با وانت‌های یخچال‌داری که به هر دلیل یخچال آنها خاموش است، انجام شود می‌توان انتظار داشت که موارد فساد گوشت کمتر شود، همچنین می‌توان با ارائه تسهیلات برای نوسازی ماشین‌های حمل گوشت به صورت ریشه‌ای با این مسئله برخورد کرد .

جنابی با بیان اینکه سلفون پیج کردن گوشت قبل از تحویل به مراکز فروش نیز از اقدامات بهداشتی است که باید صورت گیرد، افزود:  باید یک کشتارگاه دیگر نیز احداث شود تا در مواقع بحرانی با کشتارگاه  فعلی هم‌پوشانی داشته باشد .

به گزارش ایسنا، پیگیری اقدامات انجام شده جهت اجرای مصوبات جلسات قبلی، آموزش بخشداران و دهیاران در زمینه تب کنگو، اعلام گزارش آب و فاضلاب شهرستان اراک به قرارگاه، همکاری دستگاه‌ها پدافند زیستی با جانشین پدافند، اقدامات شهرداری در خصوص پیش‌سردخان از جمله مواردی بود که در دستور کار مطرح شد . 

در این جلسه موضوعات تهیه دستگاه‌های پیش‌سردخان توسط شهرداری، تعامل با صنف قصابان و کشتارگاه، نصب بنرهای شهرداری به منظور آگاه‌سازی مردم از تب کریمه کنگو، از جمله مواردی بود که نماینده شهرداری مطرح کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: