• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-18184-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اراضی سیبک برای درختکاری در اختیار شهرداری اراک قرار داده شود

رییس شورای شهر اراک تاکید کرد: اراضی 700 هکتاری سیبک برای درخت کاری باید در اختیار شهرداری قرار داده شود و این تصمیم در سفر رییس جمهور به استان مرکزی اتخاذ شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، اسماعیل تاج آباد عصر دوشنبه در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: در سفر سال گذشته رئیس جمهوری به استان مرکزی مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی 700 هکتار از اراضی سیبک را در اختیار شهرداری قرار دهد.

وی با بیان اینکه معاون اجرایی رییس جمهور نیز بر واگذاری این محدوده به شهرداری اراک تاکید دارد، عنوان کرد: این محدوده برای درختکاری در نظر گرفته شده بود و هدف از اینکار کاهش آلودگی هوا بود.

رییس شورای شهر اراک افزود: طی دو سال گذشته شهرداری اراک به دلیل نبود فضای خالی، نتوانسته درختکاری انجام دهد و در افزایش سرانه فضای سبز رشد مناسبی نداشته ایم.

تاج آباد در خصوص پروژه های عمرانی اراک، بیان کرد: بخشی از طرح های عمرانی اراک از جمله تقاطع غیر هم سطح شریعتی و تقاطع غیر هم سطح شهید کاوه نبیری به دلایل مختلفی روند پیشرفت مناسبی ندارد، اما برای سرعت بخشیدن به این اقدامات برنامه ریزی هایی انجام شده است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه بحث هایی در خصوص تفریغ بودجه سال 94 باشگاه ورزشی شهرداری انجام شد و بر اساس توضیحات تعدادی از اعضای شورای شهر در این جلسه، باشگاه ورزشی شهرداری باید در خصوص هزینه کرد سال 94 توضیح مورد قبول ارائه دهد. به دلیل قانع نشدن اعضا از توضیحات ارائه شده توسط باشگاه شهرداری اراک مقرر شد موضوع هزینه کرد سال 94 این باشگاه به صورت قانونی بررسی و برخورد قانونی شود.

همچنین در این جلسه تفریغ بودجه سال 95 سازمان تاکسیرانی از حیث درآمد و هزینه با اعتباری به ارزش هشت میلیارد و 401 میلیون و 897 هزار ریال مصوب شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: