• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-18284-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

دهمین نمایشگاه ملی عکس مدارس طبیعت در اراک افتتاح شد

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی تاکید کرد: یکی از الزامات حفاظت موثر از محیط زیست در آینده پرورش نسل دوستدار و آشنا با محیط زیست است که باید برای این مهم تلاش و برنامه ریزی انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید محمودی در حاشیه افتتاح دهمین نمایشگاه ملی عکس مدارس طبیعت در اراک، گفت: کودکان باید با محیط زیست آشنا شوند و راه های حفاظت از محیط زیست را از کودکی بیاموزند. امروز شرایط زندگی به نحوی است که کودک از محیط طبیعی فاصله گرفته است و بی توجهی به این موضوع می تواند خطرات جبران ناپذیری در آینده رقم بزند.

وی با تاکید بر این نکته که مدارس طبیعت فرصت همراهی کودک با محیط طبیعی را فراهم می کند و نیز با اشاره به راه اندازی اولین مدرسه طبیعت استان مرکزی در اواخر خردادماه سال جاری، عنوان کرد: آموزش های محیط زیستی در طبیعت یکی از آموزش هایی است که مورد توجه اغلب کشورهای پیشرفته قرار دارد و تجربه و بررسی ها نشان می دهد این همزیستی به پرورش نسلی که به حفاظت از محیط زیست متعهد باشد کمک می کند.

به گزارش ایسنا، عکاس رسمی مدارس طبیعت ایران ثبت تصویر از این مدارس را بستری برای آشنایی بیشتر اقشار مختلف جامعه با این امکان دانست.

پوریا قلیچ خانی بیان کرد: کار ثبت تصویر از مدارس طبیعت در ایران را از سه سال قبل با همراهی و مشارکت دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست شروع کردم و تاکنون در 10 استان این نمایشگاه برگزار شده است و در مابقی استان ها نیز برگزار می شود.

وی با اشاره به فعالیت 48 مدرسه طبیعت در ایران که از حدود سه سال قبل راه اندازی این مدارس استارت زده شد، بیان کرد: می توان گفت در ایران برای اولین بار است که تور  نمایشگاهی با این موضوع برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، در آیین افتتاحیه این نمایشگاه فرماندار اراک، اعضای شبکه معلولین خانه سازمان های مردم نهاد، اعضای شبکه محیط زیست و منابع طبیعی و جمعی از مسئولین حضور داشتند، لازم به ذکر است در این نمایشگاه 50 اثر از این هنرمند به نمایش گذاشته شده است.

دهمین نمایشگاه ملی عکس مدارس طبیعت تا 28 تیرماه از ساعت 16 تا 20 در مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی میزبان علاقه مندان است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: