• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-18384-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

دستگاه قضا باید مسئله ایرالکو را پیگیری کند

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی، گفت: دستگاه قضا باید در خصوص مسئله شرکت ایرالکو وارد عمل شود. ما نظر کارشناسی ارائه و قطعا پیگیری می کنیم و دستگاه قضا قدرت ملزم کردن این شرکت به تعهداتش را دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید محمودی در حاشیه افتتاح نمایشگاه ملی عکس مدارس طبیعت در ارک، در جمع خبرنگاران، تاکید کرد: موضوع ایرالکو و عمل به تعهداتش پیگیری می شود و باید در چارچوب قانون عمل شود.

وی بیان کرد: ایرالکو آلایندگی دارد و تشخیص و تایید این موضوع طبق قانون به عهده سازمان حفاظت از محیط زیست است و هیچ ادعای دیگری خلاف قانون پذیرفتنی نیست. باید به قانون تمکین شود و این شرکت طبق همین اصل باید به تعهداتش عمل کند و از دستگاه قضایی می خواهیم که به این موضوع رسیدگی کند.

به گزارش ایسنا، عضو شبکه محیط زیست و منابع طبیعی استان مرکزی نیز، گفت: این موضوع که یک صنعت مقابل اجرای قانون بایستد و به حق مردم تجاوز شود پذیرفتنی نیست.

سیاوش آقاخانی، بیان کرد: تمامی فرصت های قانونی به ایرالکو داده شده است و امروز بحث بهسازی خط پنج مطرح است نه تعطیلی این خط و ایرالکو باید به تعهدات عمل کند.

وی عنوان کرد: پروژه 999 روزه یا 6 خط 120 هزار تنی ایرلکو در قبال تعطیلی خطوط قدیم در اختیار این شرکت قرار داده شد و ایرالکو با اخذ فرصت بهسازی سه خط از مجموع پنج خط قدیمی امتیاز لازم را پیش از این از دولت گرفته است.

این فعال زیست محیطی ادامه داد: دولت تدبیر و امید نیز نهایت همکاری را با این شرکت داشت و در سفر سال گذشته رییس جمهور به استان مرکزی 320 میلیارد تومان برای این شرکت در نظر گرفته شد.

وی تاکید کرد: دولت تعهدات خود را در قبال این شرکت انجام داده است و تعطیل نشدن و بهسازی خط پنج در واقع دهن کجی به مردم، معاون رییس جمهور و شخص رییس جمهور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: