• دوشنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-787-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

/ هویت جهادی، خودباوری و بالندگی/

ضرورت نقش‌آفرینی بیشتر جهاددانشگاهی در کاربردی شدن فضای علمی و آموزشی کشور

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: جهاد دانشگاهی با تکیه بر توانمندی‌های خود و با استفاده از ظرفیت‌‌های موجود، نسبت به راه‌اندازی پژوهشگا‌ه‌های کاربردی اقدام و در راستای کاربردی شدن فضای علمی و آموزشی کشور نقش‌های بهتری را ایفا کند.

علی ابراهیمی در آستانه فرا رسیدن سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد:   بدون شک خدمات علمی و آموزشی جهاد دانشگاهی کشور در عرصه‌های مختلف قابل توجه بوده است.

وی افزود: اگر چه این نهاد پرآوازه هنوز نتوانسته انتظارات موجود را کاملا برآورده کند، اما عملکرد این نهاد در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی بویژه پژوهشکده رویان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند در بسترسازی مناسب برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی موثر باشد.

ابراهیمی اظهار کرد: بر این اساس می‌طلبد که کارشناسان و محققان این مجموعه با تشکیل تیم های کارشناسی و بررسی راهکارهای موجود در کشور به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کمک کنند .

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، همچنین با بیان اینکه جهاد دانشگاهی فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف از جمله موضوعات دانش‌بنیان داشته است، افزود: این نهاد با توجه به ظرفیت‌های موجود کشور می‌تواند با راه‌اندازی پژوهشگاه‌های کاربردی در حوزه‌‌هایی همچون گیاهان دارویی و تکمیل فعالیت‌های خود در حوزه سلامت و دیگر زمینه‌های موجود در بخش کاربردی شدن فضای علمی و آموزشی کشور نقش‌های بهتری را ایفا کند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: آنچه مشخص است، دستاوردهای جهاد دانشگاهی در استان مرکزی و در کشور می‌تواند به عنوان الگویی برای استفاده از ظرفیت علمی و اجرایی مورد توجه مسئولین استان قرار گیرد.

وی گفت: استفاده از توان این مجموعه در راستای تحقق شعار سال و توسعه زمینه‌های اشتغال برای جوانان به شرط انجام مطالعات لازم بسیار موثر خواهد بود، لذا پیشنهاد می‌کنم مسئولان و دست‌اندرکاران مجموعه جهاد دانشگاهی در استان و در کشور در این ایام تلاش بیشتری در معرفی توانمندی‌ها خود داشته باشند و زمینه‌های رشد و توسعه حوزه‌های دانش‌بنیان در استان را تبیین و تشریح کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: