• دوشنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-787-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در دانشگاه اراک؛

6مین نشست مدیران فرهنگی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور برگزار می‌شود

مدیر فرهنگی دانشگاه اراک گفت: 6مین نشست مدیران فرهنگی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور به میزبانی دانشگاه اراک برگزار می‌شود.

محسن فدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در اینباره افزود: این نشست با حضور مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها در استان‌های مرکزی، قم، همدان و قزوین به میزبانی دانشگاه اراک برگزار خواهد شد.

وی زمان برگزاری این نشست دو روزه را سوم و چهارم مردادماه با حضور دکتر ایرجی مدیرکل فرهنگی وزارت علوم در این دانشگاه عنوان کرد.

فدایی هدف از برگزاری این نشست‌ها را هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی مناطق مذکور و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های فرهنگی آتی دانشگاه‌ها، طرح و بررسی تجربه‌های موفق دانشگاه‌ها در سال گذشته و بسط دادن آنها به دیگر دانشگاه‌ها و... عنوان کرد.

دبیر شورای دبیران مدیران فرهنگی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور افزود: در این دو روز یک کارگاه چهار ساعته با موضوع کارآفرینی در دانشگاه‌ها و تولید ثروت توسط یکی از اساتید دانشگاه برگزار می‌شود و به شرکت کنندگان گواهینامه حضور در این کارگاه اعطا خواهد شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه اراک در ادامه با بیان اینکه در این نشست دانشگاه های تفرش و قزوین به بیان تجارب موفق در حوزه فرهنگی خواهند پرداخت، گفت: در حاشیه این اقدام دانشگاه‌های دیگر نیز فعالیت‌هایی که انجام داده‌اند را ارائه می‌دهند. همچنین در خصوص ساماندهی نشریات دانشجویی و برگزاری جشنواره ملی حرکت برای سال آینده که در کرمانشاه برگزار می‌شود، نیز بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی اضافه کرد: از دیگر موضوعاتی که احتمالا در این جلسه مطرح می‌شود، برنامه‌ریزی و هماهنگی مدیران فرهنگی مناطق 10گانه است که به تصویب رسیده، اما هنوز ابلاغ نشده است. مقرر است وزارت علوم طرح‌های فراگیر مشترک منطقه‌ای که مشارکت دانشگاه‌های منطقه را در بر داشته باشد را حمایت کند که این مهم نیز مورد برسی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص تجارب موفق فرهنگی دانشگاه اراک بیان کرد: تدوین آیین‌نامه استقبال از دانشجویان جدیدالورود در سال جاری و تشکیل انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک در سال گذشته از جمله تجارب موفق این دانشگاه بوده است که در این نشست مطرح خواهد شد.   

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: