• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-393-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

میرسلیم:

جایگاه مطلوب نجات غریق استان مرکزی در کشور/آمادگی فدراسیون برای پوشش ناجی سدها و رودخانه های بزرگ

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی گفت: این فدراسیون آمادگی پوشش ناجی در مناطقی همچون سدهای خاکی و رودخانه های بزرگ را دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی سید مصطفی میرسلیم در مجمع انتخابی رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان گفت: در این رشته استان مرکزی در سطح کشور بعد از استان تهران که شرایط خاصی دارد، به عنوان استان برتر معرفی شده است.

میرسلیم ضمن تقدیر از هیات استان به جهت حضور بانوان در مسئولیت‌های شهرستانی گفت: انتخاب رئیس هیات بانوان در این استان نشان از فرهنگ و بینشی پیشرفته دارد که همین امر موجب رشد این رشته در سطح کشور شده است.

وی افزود: کار نجات غریق به عنوان یک وظیفه ملی مورد توجه مردم قرار گرفته و حضور بیش از 100 هزار نفر ناجی در سطح کشور گواه این مطلب است.

میرسلیم بیان کرد: با توجه به جایگاه خوب هیات نجات غریق استان مرکزی در سطح کشور بزودی این هیات به عنوان یکی از قطب‌های نجات غریق کشور معرفی می‌شود و در حوزه آموزش استان‌های دیگر از ظرفیت این استان استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: فدراسیون نجات غریق یک فدراسیون پشتیبان است. هیچ مرکز آبی خصوصا در حوزه‌های شنا، واترپلو و ... به خودی خود شکل نخواهد گرفت مگر ناجی در این اماکن حضور داشته باشد و اساسا این فدراسیون همواره پشتیبان ورزشکاران بوده است. تقویت منجیان سطح کشور موجبات توسعه همگانی را در بر خواهد داشت.

میرسلیم با توجه خطر سدهای خاکی افزود: سه مکان پر خطر در بحث غریق وجود دارد که یکی از آنها کنار دریاست. در اینگونه مناطق مردم در نقطه‌های دور به شنا می‌پردازند و این امر مواجهه با غریق‌های مختلف را موجب شده است. دومین مکان پرخطر سدهای خاکی هستند که با توجه به شرایط موجود با وزارت نیرو بحث و گفت‌وگو کرده‌ و اعلام کرده‌ایم که اگر شرایط در کنار این سدها برای تفریح مردم مهیا باشد این فدراسیون آمادگی کامل برای پوشش ناجی آنرا دارد.

وی افزود: سومین مکان پرخطر رودخانه است. این خطر بیشتر مربوط به رودخانه‌های بزرگی مثل کارون است که در اینباره نیز با استانداری خوزستان و دیگر مراجع ذیصلاح مذاکراتی صورت گرفته تا شرایط برای حضور ناجی در کنار این رودخانه در قالب ایجاد ایستگاه های ساحلی مهیا شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: