• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-4084-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون استاندار خبر داد:

تخصیص 12 هکتار زمین برای ساخت بیمارستان 617 تختخوابی در اراک

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت بیمارستان 617 تخت‌خوابی با مشارکت کره در اراک تخصیص یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، شکراله حسن‌بیگی در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی، با تاکید بر رعایت اخلاق، گفت: با توجه به شرایط کشور باید از پرداختن به مسائلی که دور از اخلاق است، اجتناب کرده و با اتحاد و همبستگی برای بهبود شرایط تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه با تسهیلات اعطایی در بخش درمان استان، اقدامات موثری انجام شده است، افزود: ساخت و راه‌اندازی کلینیک به وسعت دو هزار و 500 متر مربع جنب بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک، افتتاح کلینیک خمین و دیگر کلینیک‌های درمانی از جمله اقدامات انجام شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ضمن تقدیر از خدمات و پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی اراک در راستای رفع خلاء‌ها و مشکلات بخش درمان، عنوان کرد: ساخت و تکمیل فاز دوم بیمارستان تخصصی آیت‌الله خوانساری اراک بعد از پیگیری‌های بسیار با کمک خیرین انجام شد و تا پایان شهریورماه امسال با 96 تخت به بهره‌برداری می‌رسد.

حسن‌بیگی ادامه داد: 108 پروژه بهداشتی هشت ماه قبل کلنگ زده شد. از این تعداد 133 پروژه با حضور وزیر بهداشت و درمان و 20 پروژه با حضور معاون وزیر افتتاح شده و مابقی در روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: ساخت و تکمیل بیمارستان ولی‌عصر(عج) از جمله اقدامات موثر در بخش درمان استان بود. این مجموعه در سه فاز ساخته می‌شود که فاز اول آن در ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

حسن‌بیگی در خصوص موضوع طب سنتی و تخلفاتی که در این بخش انجام می‌شود، عنوان کرد: باید کمیته‌ای برای بررسی موضوع تخلفات در بخش طب سنتی، راهکارهای آگاه‌سازی جامعه و بهره‌گیری از این علم با عضویت دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط و دادستان تشکیل شود.

وی عنوان کرد: یکی از اقدامات مهمی که در بخش درمان انجام شده، پیگیری ساخت بیمارستان با مشارکت کره جنوبی است. زمین 12 هکتاری برای ساخت این بیمارستان در نظر گرفته شده که تخصیص این زمین روز گذشته به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، در این جلسه موضوع طرح جدید مقابله با ایدز که 6 ماه قبل در کشور وارد فاز اجرایی شده است مطرح و برای اجرای برش استانی این طرح در استان مرکزی موارد و الزومات از جمله لزوم همکاری 23 دستگاه مرتبط با این موضوع، مطرح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: