• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-4584-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ----

استاندار و جمعی از مسئولان از پروژه های راه و شهرسازی استان بازدید کردند

با حضور استاندار مرکزی، معاون عمرانی استاندار، نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان و جمعی از فرمانداران و مدیران کل از پروژه های راه و شهرسازی استان بازدید به عمل آمد و مشکلات از نزدیک بررسی شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مجید شارقی در جریان بازدید از پروژه های در حال ساخت اداره کل راه و شهرسازی گفت: تقاطع غیرهمسطح فرمهین با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در قالب قراردادی بیش از ۶۰ میلیارد ریال با شرکت کالیس بتن شروع شده است .

وی افزود: طول مسیر در حال ساخت ۶۳۰ متر با عرض ۱۱.۸۰ متر با چهار دهانه ۱۸.۷ متری است. کار انجام شده شامل اجرای ۳۰ شمع و بتن ریزی ۳۰ ستون، اجرای ۱۰ سرستون و بتن ریزی و نصب ۴۰ تیر است. در حال حاضر عملیات بتن ریزی دیوارهای سمت فرمهین رو به پایان است و بتن ریزی دیوارهای سمت اراک نیز ۵۰ درصد انجام شده و عملیات خاکی پل ها نیز در حال اجراست، همچنین قالب بندی دال در دست اقدام است و تاکنون مبلغ چهار میلیارد تومان برای آن هزینه شده است .

شارقی ضمن بازدید از پروژه احداث باند دوم اراک فرمهین با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی گفت: احداث باند دوم اراک فرمهین به طول ۴۳ کیلومتر از سال ۸۳ شروع شده و تاکنون ۳۰ کیلومتر از محور به بهره برداری رسیده است .

وی ادامه داد: در سال جاری مابقی محور با قراردادی بیش از ۸۰ میلیارد ریال از کیلومتر ۲۴ به سمت قطب صنعتی ایبک آباد شروع شده و امروز حدود ۲.۵ کیلومتر از مسیر تعریض شده و با رشد چشمگیری رو به پیشرفت است .

وی عدم تخصیص اعتبار کافی و عدم آزادسازی در محدوده روستای ایبک آباد و عزیزآباد را از برخی مشکلات عنوان کرد و افزود: جهت تکمیل باقی مانده عملیات اجرایی به مبلغی معادل ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، برای این پروژه تاکنون مبلغ ۱۴ میلیارد تومان هزینه شده است .

وی در بخش دیگری از بازدیدها گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه درزگیری و لکه گیری و روکش آسفالت محور اراک- فرمهین ۳۰ درصد است .

وی افزود: در حال حاضر تاکنون حدود ۹۰۰۰ متر مکعب لکه گیری و ۲۰۰۰ مترمکعب درز‌گیری انجام شده است .

به گزارش ایسنا، مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی ضمن بازدید از پروژه بهسازی محور آهنگران کمیجان گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه به ۴۰ درصد رسیده است .

وی ادامه داد: این پروژه با اعتباری بیش از ۴۹ میلیارد ریال از محل مصوبات سفر هیات دولت در سال جاری آغاز شده است. تعریض و بهسازی در قالب دو اکیپ از سمت کمیجان به ساروق و ساروق به سمت آهنگران در حال اجراست .

شارقی اضافه کرد: از سمت کمیجان به ساروق از دو طرف ۵ کیلومتر تعریض شده و در حال آسفالت است و از سمت ساروق به سمت آهنگران به طول پنج کیلومتر از یک طرف تعریض شده است .

وی بیان کرد: امید است این پروژه در صورت تخصیص به موقع اعتبارات تا پایان امسال به پایان برسد، تا کنون این پروژه ۲.۵ میلیارد تومان هزینه دربر داشته است .

وی خاطرنشان کرد: طی سالهای گذشته حدود ۱۰ کیلومتر از ۵۸ کیلومتر تعریض شده و پنج کیلومتر آن روکش تمام عرض شده است .

شارقی در بازدید از محور خارپهلو به مهرآباد گفت: محور خارپهلو به مهرآباد در حدود ۱۲ کیلومتر است که ۴ کیلومتر این مسیر که دارای مسیر کوهستانی صعب العبور است، در دست اقدام و اجراست .

شارقی تصریح کرد: این پروژه با همکاری پیمانکار پروژه شرکت پدیده عمران سپاهان با مبلغ ۷۷۰ میلیون تومان عملیات سنگی حدود ۷۰۰ متر را از سال ۹۴ اجرا کرده است و جهت اتمام این پروژه حدود ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

وی گفت: محور داودآباد به طول ۱۵ کیلومتر که ۶ کیلومتر این محور از سنوات گذشته تعریض شده و ۲.۴ کیلومتر در سال جاری با اعتبار ۱.۲ میلیارد تومان جهت اصلاح قوس پیچ داود آزاد به مناقصه گذاشته شده است .

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه و تعریض و روکش آن در حدود ۵ میلیارد تومان است .

شارقی افزود: محور ولی به آغچه قلعه نیز یکی از پروژه های در دست اقدام است، طول کلی این محور ۲۴ کیلومتر است که ۴ کیلومتر آن در مسیر کمربندی قرار دارد .

وی بیان کرد: به منظور اجرایی شدن این پروژه اعتباری بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیاز است که طی ۴ قرارداد از سال ۸۸ شروع شده و عملیات آن به اتمام رسیده است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: این پروژه شامل ۷۵ هزار متر مکعب عملیات خاکی و ۵۰ هزار متر مکعب بسترسازی است و ۹ کیلومتر خاکریزی و دارای سه دهانه پل باکسی سه و نیم متری و ۱۰ پل لوله ای به طول ۱۵ متر است .

وی در بازدید از پروژه تعریض و روکش محور پل دوآب - خنداب با پیشرفت فیزیکی 45 درصدی گفت : طول کل مسیر فوق 47 کیلومتر است که 11 کیلومتر آن باقی مانده و با انعقاد قراردادی به مبلغ 46 میلیارد ریال به پیمانکار مربوطه واگذار شده است .

وی بیان کرد: تاکنون به رغم کمبود تخصیص یک سمت مسیر عملیات زیرسازی تکمیل شده و سمت دیگر 9 کیلومتر مشابه سمت دیگر انجام شده است .

شارقی در خصوص پروژه روکش محور پل دوآب - خنداب با پیشرفت فیزیکی 80 درصد نیز گفت: این قرارداد از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری تامین شده است . طول کل مسیر 47 کیلومتر است که در گذشته 10 کیلومتر آن روکش شده و با انعقاد قراردادی به مبلغ 11 میلیارد به پیمانکار واگذار شده است .

وی بیان کرد: تاکنون روکش آسفالت در دو لایه به طول 16 کیلومتر و عرض 12 متر و ضخامت 7 سانتی متر انجام شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: