• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-585-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

نمایشگاه گروهی عکس "کوبه" در اراک آغاز بکار کرد

نمایشگاه گروهی عکس" کوبه" در فرهنگسرای آئینه افتتاح شد .

علی‌اصغر یوسفی دبیر اجرایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا‌، منطقه مرکزی‌، گفت: تعداد ‌۲۱ فریم عکس در ابعاد ۵۰ در ۷۰ در این نمایشگاه وجود دارد. عکس‌های به نمایش درآمده این نمایشگاه با موضوعات طبیعت‌، سبک زندگی روستایی‌، کار در روستا‌ و فرهنگ روستایی تولید شده و به طور کلی روایتی از روستاهای استان مرکزی را به تصویر می‌کشد.

وی در خصوص انتخاب نام کوبه برای این نمایشگاه‌، بیان کرد‌: برای ورود به خانه‌های روستایی کوبه را می‌کوبند، کوبه یک نوع باب ورود و المان روستایی محسوب می‌شود و کوبیدن آن اخذ مجوز برای گذر کردن و وارد شدن به فضای خانه‌های روستایی است .

یوسفی در خصوص اهداف برگزاری این نمایشگاه، عنوان کرد: معمولا اولین و مهمترین هدف برگزاری نمایشگاه دیده شدن آثار عکاس است، همچنین روستاهای استان مرکزی پتانسیل فرهنگی بالایی دارند، عکاسان این مجموعه علاقمند بودند فرهنگ محیطی، سبک زندگی و ویژگی‌های محیطی روستاها را در زندگی شلوغ شهری به مخاطبان نشان دهند .

وی اظهار کرد: برای این نمایشگاه گروهی فراخوانی داده شد و طی آن حدود ۳۰۰ قطعه عکس ارسال شد.داوری این آثار توسط استاد حمید‌رضا مجیدی انجام شد و ۲۱ اثر برای شرکت در این نمایشگاه انتخاب شد .

گفتنی است این نمایشگاه از ۵ تا ۸ مردادماه دایر است، ساعت بازدید آن نیز ۹ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ است .

محمد ابراهیمی، مهدی تاج‌آباد‌، بهزاد سهرابی‌، مهرداد شریفی‌، علی رحیمی، امیر قادری، جابر غلامی، حسین موسوی‌، رضا مقصودی، محمد وروانی فراهانی و علی‌اصغر یوسفی عکاسانی هستند که آثار خود را در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار داده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: