• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-1587-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

زمانی قمی:

11 کیلومتر محور مواصلاتی استان مرکزی تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار مرکزی گفت: پیش بینی می‌شود که در سال جاری تا دهه مبارک فجر محورهای مواصلاتی در دست ساخت و روکش در مسیرهای اراک، خنداب و کمیجان با طول 11 کیلومتر به طور کامل بهره برداری شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی قمی ضمن بازدید از پروژه های راه‌ها و محورهای مواصلاتی استان و در جمع‌بندی از وضعیت این راه‌ها گفت: محورهای اراک- فرمهین، آهنگران- ساروق، ساروق -کمیجان، کمیجان- وفس و بخشی از مسیر آقچه قلعه که امروز بازدید شدند، مشمول اعتبارات ملی و اعتبارات از محل سفر رئیس جمهور به این استان هستند.

وی با بیان اینکه مسئله راه در این مسیرها بسیار حساس بود، افزود: نمایندگان مردم در مجلس به شدت پیگیر مسئله اعتبارات این نقاط بودند که در نهایت از محل سفر ریاست جمهوری مسئله اعتبار این مسیر تثبیت و عملیات اجرایی آغاز شد. امید است بخش‌هایی از این مسیر در سال جاری به ثمر بنشیند.

زمانی قمی ادامه داد: مسیر دیگری که مورد تاکید نمایندگان، فرماندار و مردم خنداب است، مسئله تعریض و روکش آسفالت پل دوآب به سمت خنداب است چراکه وضعیت قبلی جاده ناامن بود و امنیت و اصلاح آن جزو مطالبات به حق مردم بود.

استاندار مرکزی بیان کرد: در سفر رئیس جمهور برای این مسیر  13 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که ساخت سه کیلومتر آن کاملا به اتمام رسیده و زیرسازی در هفت کیلومتر دیگر نیز به پایان رسیده است.

وی اظهار کرد: از 40 دهانه پل؛ هشت دهانه کامل شده، 15 دهانه در دست احداث است و عملیات اجرایی 17 دهانه دیگر شروع خواهد شد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه مردم و مالکان مسیر مذکور نهایت همکاری را با دولت برای اجرای این پروژه‌ها داشتند، گفت: اراده دولت بر این است که پروژه‌ها پیش رود، اما امکانات محدود است و انجام همه خواسته‌ها ممکن نیست گرچه حتما دغدغه داشته و تمایل داریم هرچه زودتر کار به اتمام برسد.

وی میزان اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در مسیرهای مورد بازدید را 100 میلیارد تومان برآورد کرد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: