• جمعه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-2092-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

حسینی پور:

حج کنگره بزرگ عالم اسلام است و نباید تضعیف شود

خطیب جمعه موقت اراک گفت: حج کنگره بزرگ عالم اسلام است و نباید تضعیف شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام حسینی پور در خطبه های امروز نماز جمعه اراک با تاکید بر ضرورت رعایت تقوا به عنوان عامل دستیابی به درجات والای معنوی، همچنین با اشاره به ولادت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و دهه کرامت، جایگاه کرامت را بلندترین جایگاه برای انسان دانست و گفت: این جایگاه از آن کسی است که با تقواتر باشد .

وی با بیان اینکه از مسیر تقوا به مقام اکرم که بلندترین جایگاه در دنیا و آخرت است می رسیم، افزود: تنها راه رسیدن به مقامات عالیه توجه به همین مهم است .

حسینی پور گفت: کسی که ترازوی اعمال نیکوی او سنگین تر باشد اهل کرامت است. ما باید در هر مقطعی از عمر جایگاه خود را ارزیابی کرده و برای مرحله بعد آماده شویم، لازمه این اقدام شناخت جایگاه است .

وی افزود: متاسفانه امروز در جامعه برخی انسانها بواسطه برخی رفتارها کرامت انسانی خود را کنار می گذارند، در حالی که برهنه شدن و به مفاسد و ظواهر تن دادن، فرد و جامعه را به تباهی می کشاند .

حسینی پور افزود: امروزه در روابط اجتماعی، اقتصادی و بویژه در بخش حجاب ... شاهد اقداماتی در جامعه هستیم که انطباقی با دستورات دینی ندارد .

وی اظهار کرد: خداوند جایگاه کرامت را برای تمامی انسانها تعریف کرده است ولی برخی انسان ها این جایگاه را که جایگاه ذات لایزال حضرت احدیت محسوب می شود برای خود از بین می برند .

حسینی پور با بیان اینکه هر بنده ای باید متصف به اوصاف الهی باشد و اگر در این مسیر حرکت نکند از جایگاه خود نزول می کند، گفت: مهمترین و مقرب ترین ملائکه کارگزاران انسان های با کرامت هستند .

وی در ادامه به مناسبت های این ماه اشاره کرد و افزود: هفته اول این ماه هفته حج است. حج کنگره جهانی عالم اسلام است ولی متاسفانه برخی نسبت به حج امسال کم لطفی می کنند، برخی نیز دیگران را به عدم حضور در حج سفارس می کنند در حالی که اینکار نادرست است.

حسینی پور با تاکید  براینکه ما در حج می توانیم اصول خود را به همه عالم ابلاغ کنیم، اظهار کرد: نباید فضای سردی بر این مهم حاکم شود، بویژه اینکه فواید حج فقط برای حج گزاران نیست و این فواید به تمامی انسانها می رسد .

وی با تاکید بر اهمیت حج اظهار کرد: امروز در سراسر عالم اسلام دشمنان تمام قدرت خود را بکار گرفته اند تا اسلام را تضعیف کرده و مسلمانان را از صحنه بیرون کنند، البته این امر در تاریخ دارای سابقه است .

حسینی پور در ادامه به مبارزه همیشگی مسلمانان با دشمنانی که به دنبال ضربه زدن به اسلام هستند اشاره کرد و افزود: مشاهده می کنیم که رزمندگانی از عالم اسلام در جای جای کشورهای اسلامی در چنین مبارزاتی پیروزند که از آنجمله می توان به پیروزی اخیر حزب اله اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به پنج مرداد و سالروز برگزاری اولین نماز جمعه بعد از انقلاب، بر اهمیت این فریضه تاکید کرد.

براساس این گزارش، اشاره به ضرورت تکریم امامزادگان و اهمیت آن و  تاکید بر ضرورت حرکت با بصیرت و با اطمینان در مسیر اعتلای انقلاب و نظام از دیگر موارد مورد اشاره امام جمعه موقت اراک بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: