• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-1091-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

مقدسی:

ورود امثال کوماتسو به بازار ایران در قالب مشارکت با امثال هپکو پذیرفتنی است

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: از شرکت کوماتسو، لیپهر و سایر برندهای معروف دعوت می کنیم که از طریق و مشارکت شرکت های ایرانی از جمله شرکت هپکو وارد بازار ایران شوند، در این صورت هم انتقال تکنولوژی اتفاق می افتد و هم زمینه رونق امثال هپکو فراهم می شود.

سید مهدی مقدسی درخصوص خبر منتشر شده در مورد خانه صنعت و معدن در خصوص خرید ماشین آلات معدنی و راهسازی از شرکت کوماتسو به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: اگر مشارکت و سهم ساخت داخل را به شرکت هایی همچون هپکو داده نشود، این اقدام برخلاف سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه ما همکاری کوماتسو را به شرطی طلب می کنیم که با شرکت هایی همچون هپکو همکاری کند و با مشارکت هپکو به بازار ایران بیاید افزود: باید تعرفه ها را افزایش داده و شرایطی را فراهم کنیم که فضا برای شرکت های داخلی فراهم شود و استفاده از پتانسیل کوماتسو در قالب مشارکت شرکت هایی همچون هپکو محقق شود.

مقدسی افزود: از وزارت صنعت و معدن و معاونان ذیربط و دست‌اندرکاران خانه معدن انتظار می رود در راستای تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری اقدام کرده و برای تهیه ماشین آلات راهسازی و معدنی به گونه‌ای عمل کنند که صنعت داخل هم مورد حمایت قرار بگیرد .

وی با تاکید بر اینکه باید زمینه همکاری و مشارکت هپکو، کوماستو و لیپهر آلمان را بیش از پیش فراهم کنیم گفت: اگر قرار باشد کوماتسو بدون مشارکت شرکت‌های ایرانی به ایران بیاید برای کشور ما مزیتی ندارد، این شرکت باید حتما با حضور و مشارکت جدی امثال هپکو مجددا به بازار ایران برگردد. این موضوع را مراقبت خواهیم کرد و حتما نظرات مقام رهبری را در حمایت از ساخت داخل به جد پیگیری می کنیم.

مقدسی اظهار کرد: از شرکت کوماتسو، لیپهر و سایر برندهای معروف دعوت می کنیم که از طریق و مشارکت شرکت های ایرانی از جمله شرکت هپکو وارد ایران شوند، در این صورت هم انتقال تکنولوژی اتفاق می افتد و هم زمینه رونق امثال هپکو فراهم می شود.

وی در خصوص سرنوشت سفارش ساخت سه هزار دستگاه ماشین آلات راهسازی نیز گفت: هفته آینده باتفاق استاندار و دکتر کریمی جلسه ای را با دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت تا قرارداد چند ساله ای با هپکو بسته شده و سفارش خرید ماشین آلات به هپکو داده شود که در این صورت هپکو برای ایفای تعهدات و ایفای کار می تواند با لیپهر و کوماتسو و سایر شرکت های خارجی قرارداد ببندد.

مقدسی با تاکید براینکه از امثال هپکو حمایت خواهیم کرد تا به رونق گذشته باز گشته و وضعیت کارگران آنها بهبود یابد، افزود: طی دو هفته گذشته با وزرای صنعت، کشور و راه و شهرسازی از جانب بنده و استاندار مذاکره شده و این وزرا مشتاق هستند که زمینه انعقاد قرارداد با شرکت هپکو فراهم شود ما نیز در مجلس از این حرکت حمایت می کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: