• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1687-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

برگزیدگان جشنواره های علمی آموزشی آموزش و پرورش ناحیه دو اراک تقدیر شدند

جشن ستارگان با هدف تجلیل و تقدیر از منتخبین جشنواره جابربن حیان، خط تحریری و مهارت خواندن که در سطح مدارس ابتدایی ناحیه دو اراک طی سال تحصیلی برگزار شده بود، امروز با حضور والدین برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اراک در جشن ستارگان دانش آموزان ابتدایی ناحیه دو و تقدیر از منتخبین جشنواره‌های علمی آموزشی جابربن‌حیان، مهارت خواندن و خط تحریری گفت: شرکت کنندگان در جشنواره جابربن حیان از میان دانش آموزان دوره ابتدایی پایه‌های اول تا ششم ابتدایی بودند.

علی دربندی با بیان اینکه تلاش و کوشش و علاقمندی دانش آموزان به شرکت در این جشنواره علمی ستودنی است، افزود: 600 طرح در جشنواره جابربن حیان ارائه شد که برخی گروهی بودند و بیشتر از یک نفر در آن حضور داشت و امروز از این تعداد 105 دانش آموز برگزیده منطقه‌ای تقدیر می‌شوند.

دربندی گفت: این مسابقات در سطح مدرسه و منطقه برگزار شده و سطح استانی آن در حال برگزاری است.

وی اظهار کرد: ‌در جشنواره جابربن حیان که برگزیدگان آن براساس سهمیه بندی به مرحله استانی و کشوری راه پیدا می‌کنند، از 105 طرح منطقه‌ای چهار طرح به مرحله استانی راه پیدا کرد که منتظر نتایج استانی و کشوری آن هستیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اراک با اشاره به جشنواره خط تحریری گفت: در این جشنواره که در کل مدارس ابتدایی اجرایی شده است، 32 نفر از دانش آموزان از روستاها و 20 نفر از مدارس شهری حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: بیش از 250 نفر از دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی نیز در جشنواره مهارت خواندن شرکت داشتند و از میان 150 دانش آموز 53 نفر از حائزان امتیازهای بالاتر تقدیر می‌شوند، همچنین تعدادی از دانش آموزان که در جشنواره ایران شناسی شرکت کردند نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

دربندی شرکت دانش آموزان در این مسابقات را موجب ایجاد روحیه و انگیزه برای کسب تجربه های علمی، رشد و شکوفایی خلاقیت و شناسایی استعدادهای دانش آموزان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم برگزیدگان مرحله منطقه‌ای جشنواره جابربن حیان و مهارت خواندن و خط تحریری و ایران شناسی با اهدای جوایزی مورد تقدیر قرار گرفتند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: