• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1085-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

در حاشیه برگزاری نمایشگاه "زمان" عنوان شد:

عدم نظارت دولتی مشکل حاد آموزشگاه‌های عکاسی

مسئول یک آموزشگاه عکاسی در اراک گفت: مشکل حادی که آموزشگاه‌های عکاسی با آن روبرو هستند، عدم نظارت دولتی است، در حالی که انجام این مهم می‌تواند نقش حمایتی داشته باشد و مشکل حاد این صنف را برطرف کند .

حمیده غلامرضا مسئول یک آموزشگاه عکاسی در اراک که نمایشگاه گروهی هنرجویانش با عنوان "زمان" عصر دیروز در فرهنگسرای آیینه اراک آغاز بکار کرده است، در خصوص مسائل و مشکلاتی که آموزشگاه‌های عکاسی با آن مواجهند، به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: خرید تجهیزات گران‌قیمت یکی از مسائلی است که آموزشگاه‌های عکاسی با آن مواجهند، برخی آموزشگاه‌ها به همین از خرید اینگونه تجهیزات خودداری می‌کنند و در نتیجه آموزش‌های این حوزه را با کیفیت پائینی ارائه می‌دهند و اکثر افراد هم اطلاعی از سطح کیفی آموزشگاه‌های عکاسی ندارند .

وی ادامه داد: در برخی از آموزشگاه‌های عکاسی هنرجویان حتی دوربین دیجیتال را لمس نمی‌کنند و این در حالی است که به ازای هرسه نفر کارآموز، یک دوربین دیجیتال که حداقل سه یا چهار میلیون تومان قیمت دارد، نیاز است، همچنین در صورت خرابی دوربین، هزینه تعمیر آن هم بالاست.

وی افزود: از طرفی تامین تجهیزات آتلیه که برای آموزش کارآموزان بکار گرفته می‌شود و کامپیوتر‌های دارای گرافیک بالا که جهت آموزش کار روتوش مورد نیاز هستند، هزینه بالایی را به آموزشگاه‌های عکاسی تحمیل می‌کند .

غلامرضا با بیان اینکه شهریه‌ای که هر آموزشگاه اخذ می‌کند بر اساس مصوبه تعیین شده است، افزود: برخی آموزشگاه ها نرخ پائینی را برای ارائه آموزش‌ها در این رشته اعلام می‌کنند که دلیل این امر پایین بودن کیفیت آموزش و عدم برخورداری از تجهیرات مورد نیاز است، اما مردم به دلیل آگاهی نداشتن از این موضوع به اینگونه آموزشگاه‌ها رغبت بیشتری نشان می‌دهند، براین اساس ضرورت نظارت متولیان امر  بر آموزشگاه‌های عکاسی کاملا احساس می‌شود .

وی تصریح کرد: ما انتظار نداریم که برای خرید تجهیزات به آموزشگاه‌ها تسهیلات یا کمک مالی پرداخت شود، اما نقش نظارتی دستگاه‌ها و ارزیابی آموزشگاه‌ها، مانع از فعالیت افرادی که بدون مجوز و بدون کیفیت در این حوزه فعالیت می‌کنند، می‌شود .

غلامرضا با بیان اینکه هرکسی نمی‌تواند عکاسی آموزش دهد، خاطرنشان کرد: افرادی که می‌خواهند عکاسی را آموزش دهند باید سال‌ها در این زمینه فعالیت کرده باشند و در تمام زمینه‌های عکاسی اعم از عکاسی طبیعت، آتلیه، معماری و غیره اطلاعات کافی داشته باشند .

وی بیان کرد: در صورت برگزاری مراسم فرهنگی در محیط فرهنگی باز هم شاهد هستیم که روابط بر ضوابط ارجحیت دارد، رانت و رابطه در این حوزه بیداد می‌کند و مشکلات در این زمینه را نیز نمی‌توان با مسئول مربوطه مطرح کرد .

گفتنی است، نمایشگاه گروهی عکس "زمان" در نگارخانه اسماعیل آشتیانی فرهنگسرای آئینه اراک برپا شده است.

در این نمایشگاه حدود 22 اثر هنرمندان "محمد‌رضا اکبری، فائزه بیک‌محمدی، مهداد دشتستانی، حمیده کریم و نیلوفر یحیایی" در ابعاد 50 در 70 به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه زمان از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 روزهای نهم تا دوازدهم مردادماه پذیرای علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: