• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1185-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

صنعت گردشگری استان مرکزی نیازمند حمایت بیشتر دولت و بخش خصوصی

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: امروزه صنعت گردشگری در استان نیازمند حمایت هر چه بیشتر بخش های دولتی و خصوصی است و اداره کل میراث فرهنگی در این راستا با هدف رونق اجرای تورهای درون استانی، کشوری و بین المللی برای ایجاد دفاتر و تاسیسات گردشگری تدابیر ویژه ای را در نظر گرفته است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی در مراسم افتتاحیه دفتر مسافرتی اراک، افزود: استان مرکزی با تلاش برای تحقق سند چشم انداز 1404 ، یکی از پیشگامان جذب سرمایه و تسهیل سرمایه گذاری در بخش گردشگری است و راه سرمایه گذاران را در این بخش بسیار هموار کرده  و افتتاح این دفتر نمونه این رویکرد است .

او در پایان افزود: آژانس های خدمات مسافرتی و دفاتر گردشگری، فرصت آشنایی مردم با طبیعت، آثار باستانی ایران و کشور های مختلف از طریق برگزاری تور های مدون و هدفمند ایجاد می کنند، از این رو جلوگیری از ادامه فعالیت دفاتر بدون مجوز و کمک به دفاتر مجاز در راستای عملکرد بهتر از بالاترین اهمیت برخوردار است .

حسینی اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی کشور همچون پاسدار حریم تاریخی و فرهنگی کشور، معرف شناسنامه ای است که قرن ها از صدور آن می گذرد .

به گفته وی، اداره کل میراث فرهنگی برای آگاه سازی مردم در خصوص تور های غیر مجاز و عواقب همکاری و اعتماد به آنها از فردا در سطح شهر اراک اقدام به نصب بیلبورد های هشدار دهنده می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: