• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1285-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

/معرفی کتاب/

نورثنگر اَبی اثری از جین‌آستین

نورثنگر اَبی( Northanger Abbey ) روایت دختری است كه عاشق رمان‌های ترسناك است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، این کتاب داستان دختري پاك و ساده‌دل را كه از كلبه روستايی‌اش به دنياي پرتب و تاب و پيچيده شهر شلوغ سفر می‌كند، روایت می‌کند .

كاترين مورلند دختر پاك و ساده‌دلی است که پس از سفر به شهر تجربه‌هايی را از سر می‌گذراند، اما در عالم خيال همه چيز را با رمان‌هايی كه خوانده مقايسه می‌كند و خود را در نقش قهرمان اين رمان‌ها می‌بيند و سرانجام به دركي از واقعيت می‌رسد كه براساس آن درمی‌یابد دنياي اطراف واقعی‌تر از دنيای رمان‌هاست .

به گفته سعید براتی مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جین آستین نویسنده انگلیسی است که آثارش  ادبیات انگلیسی را بسیار تحت تأثیر قرار داد. شناخت نويسنده از زندگی زنان و مهارتش در گوشه و کنایه‌ها، او را به یکی از مشهورترین رمان‌نویسان عصر خودش تبدیل کرد .

وی بیان کرد: این نويسنده در سال 1775 چشم به جهان گشود و در سال  1817 دار فانی را وداع کرد، وی در طول زندگانی کوتاهش با نگارش شش رمان به یکی از پرخواننده‌ترین نویسندگان کلاسیک بدل شد .

براتی ادامه داد: غرور و تعصب، حس و حساسیت یا عقل و احساس، نورثنگر اَبی، منسفیلد پارک، اِما و ترغیب کتاب‌های مشهور این نویسنده هستند .

وی تصریح کرد: به نظر نقادان، این نویسنده نبوغی دو وجهی داشت، طنز قدرتمندی که در نوشته‌هایش دیده می‌شود (طنز سیاه) از آشنایی او با اخلاقیات و روحیات انسانها حکایت دارد .

براتی خاطرنشان کرد: آستين در تمام طول عمرش بيش از شش رمان خلق نكرد، اما همين تعداد كتاب موجب کسب مقام والايی براي او در ادبيات انگليس شد .

ترجمه نورثنگر اَبی توسط رضارضايی انجام شده و نشر ني این کتاب را در 280 صفحه منتشر کرده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: