• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-2087-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی عنوان کرد:

عرضه مستقیم شیر، طرحی انحصارشکن و اشتغالزاست

استاندار مرکزی گفت: طرح عرضه مستقیم شیر موجب ایجاد اشتغال و شکسته شدن انحصار در خصوص عرضه این محصول و نجات تولید کننده از فشار مالی شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زماني قمي در پنجاه و سومین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که در محل مجتمع کشت و صنعت زرین خوشه اراک تشکیل شد، افزود: با مدیریت خوب و استفاده مناسب از منابع می‌توان در شرایط نامناسب اقتصادی نیز رشد داشت و رونق در یک شرکت یا واحد تولیدی را شاهد بود.

زمانی قمی ادامه داد: طرح عرضه مستقیم شیر که جهاد کشاورزی استان به آن ورود پیدا کرد و طراحی و عرضه مستقیم شیر را به استان‌های دیگر معرفی کرد، 300 شغل در استان ایجاد کرده است که اقدامی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه کارخانه‌داران نباید راضی به متضرر شدن تولیدکنندگان باشند، اظهار کرد: عرضه مسقیم شیر در همه نقاط کشور از جمله در استان مرکزی با استقبال خوب مردم روبرو شده و دامپزشکی استان نیز سلامت این محصول و مشتقات آن را تایید کرده است. این اقدام موجب ایجاد اشتغال و شکسته شدن انحصار آن در کارخانه‌ها و نجات تولید کننده از فشار مالی شده است.

وی تصریح کرد: بانکداران و مدیران شرکت زرین خوشه  هر دو اقرار می‌کنند که این شرکت معوقه ندارد، همچنین ظرف چند سال گذشته تولید و ظرفیت این شرکت به دو برابر ارتقا یافته بنابراین اثبات شده است که ظرفیت شرکت می‌تواند رشد کند و بدون تردید دو برابر شدن مجدد این ظرفیت نیز امکانپذیر است.

استاندار مرکزی گفت: طرح توسعه زرین خوشه یک ضرورت و امری انجام‌شدنی است. تجربه موفق افزایش ظرفیت شرکت در گذشته نشان می‌دهد که این شرکت توانایی افزایش مجدد ظرفیت تولید را دارد و این مهم امکانپذیر است.  

وی افزود: این مجموعه تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) فعالیت می کند. این نهاد تنها نهادی است که بعد از پیروزی انقلاب در همه شرایط مختلف و متفاوت نقش خود را به خوبی ایفا کرده و در این واحد اقتصادی نیز حضور موفقی داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بانکداران و مسئولان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی باید مرتبا پیگیر مسائل و مشکلات این حوزه و رفع بیکاری باشند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه کلیات طرح توسعه کشت و صنعت زرین خوشه تصویب شد و جزئیات و ابعاد طرح با همکاری بانک‌ها بویژه بانک کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی پیگیری خواهد شد، همچنین تقاضا برای پایین‌تر آوردن نرخ بهره وام‌های کشاورزی برای سال جاری ذیل این مصوبه مطرح شد.

در این جلسه مسائل و مشکلات مجتمع زرین خوشه اراک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: