• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-3192-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

منصوری: افزایش حریم شهری ساوه مشکل حاشیه نشینان را برطرف می کند

جلسه کمیسیون ماده پنج و جلسه کارگروه امور زیربنایی با حضور مدیران کل استانی برای اولین بار در ساوه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، نماینده مردم ساوه و زرندیه در این جلسه خواستار سازماندهی اراضی و واگذاری آنها به اقشار مختلف شد و گفت: با تغییر کاربری اراضی از کشاورزی به مسکونی و افزایش محدوده شهر، مشکل خدمات‌رسانی به مردم حاشیه‌نشین برطرف می‌شود.

محمدرضا منصوری افزود: تجمیع عوارض که این روزها مورد بحث است به عنوان یک قانون در برنامه ششم توسعه مطرح است. این اقدام سراسری است و با گذشت زمان با مدیریت هزینه‌ها، وضعیت بهتر خواهد شد.

وی گفت: با انسجام و همدلی بین مسئولان و مدیریت بهینه از یک طرف و صرفه‌جویی در هزینه‌ها با کارشناسی دقیق طرح ها و پروژه ها از سوی دیگر، قطعا مسیر توسعه هموارتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، معاون عمرانی استاندار مرکزی نیز گفت: در کمیسیون ماده پنج اعضای جلسه مباحث مربوط به شهرهای ساوه، زاویه و رازقان را بررسی کردند و با اکثر طرح‌های پیشنهادی موافقت شد.

عزیز فیلی افزود : با تصویب و اجرایی شدن این مصوبات بخشی از مشکلات این شهرها و مردم برطرف خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به نامگذاری سال تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گفت: با طرح‌هایی که در این جلسه مصوب شد امیدواریم تولید و اشتغال در استان رونق پیدا کند.

فیلی تغییر کاربری اراضی‌ به صنعتی، کشاورزی، خدماتی و گردشگری و ارائه آن به متقاضیان را از موارد مورد بحث در این جلسه عنوان کرد و افزود : استعلامات مربوطه از دستگاه‌های خدمات رسان آب، برق، گاز و محیط زیست اخذ و بررسی‌های لازم انجام شده است.

وی اضافه کرد: با تصویب این طرح‌ها در این کارگروه زمین با کاربری مورد نظر در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت : جلسه کمیسون ماده پنج و کارگروه امور زیربنایی استان با دعوت فرماندار ساوه و تصویب استاندار برای اولین بار با حضور مدیران کل و فرمانداران در ساوه برگزار شد .

وی گفت: جلسات کمیسیون ماده پنج به ریاست استاندار در اراک برگزار می‌شود و امروز بنده هم به نمایندگی استاندار حضور پیدا کردم .

وی افزود: این جلسه به صورت استثنا و به دعوت فرماندار برای بازدید و بررسی برای اولین بار در ساوه برگزار شد و جلسات بعدی در اراک برگزار خواهد شد .

وی با بیان اینکه جلسه کارگروه امور زیربنایی استان نیز برای اولین بار در ساوه برگزار شد، گفت : در این جلسه طرح های مربوط به شهرهای استان بررسی می شود .

به گزارش ایسنا، محمد بهاروند معاون استاندار و فرماندار ساوه هم، با اشاره به افزایش سکونتگاه‌های غیر رسمی در حاشیه شهر، خواستار کاهش حد نصاب تراکم شد و گفت: با اجرایی شدن این طرح از ساخت‌وسازهای غیر‌مجاز جلوگیری می‌شود.

در جلسه کارگروه امور زیربنایی نیز طرح توسعه شهرصنعتی ساوه، طرح دانه بندی شن و ماسه و تولید محصولات بتنی در زرندیه، احداث مجتمع آموزشی، مجتمع گردشگری-اقامتی و مجتمع خدماتی رفاهی به صورت جداگانه در اراک به تصویب رسید.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: