• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-1093-5
  • خبرنگار : 10154
  • منبع خبر : ----

تلاش خواهم کرد اراک قطب "اپه" ایران شود

رئیس هیئت شمشیربازی استان مرکزی گفت: با حمایت مسئولان استان، کشور و مربیان این رشته تلاش می کنیم در سطح سه اسلحه فعالیت کنیم و تلاش خواهم کرد که اراک را قطب اپه ایران کنم و روزی برسد که اراک مانند استان های قوی در این ورزش بتواند در این رشته حرفی برای گفتن داشته باشد و ما در کاروان های المپیکی و آسیایی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

یعقوبی در حاشیه رقابت‌های قهرمانی کشور که در استان در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه استان مرکزی در این مسابقات در اسلحه اپه در دو بخش نوجوانان و جوانان نماینده دارد، به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: درخشش ورزشکاران استان قابل توجه بوده و نکته مهم در این خصوص برنامه ریزی و حضور و استفاده از کادر مربیگری بومی و جوان بوده که باعث شده حضور موفقی در این مسابقات داشته باشیم و بعضی بازیکنان پس از گذراندن دو یا سه ماه تمرین راهی این مسابقات شوند.

وی اظهار کرد: از دستاورد های این تلاش‌ها می‌توان به حضور محمدمبین کریمی اولین شمشیر باز استان مرکزی در مسابقات کشوری در رده سنی زیر 10 سال اشاره کرد.

رئیس هیئت شمشیربازی استان مرکزی در رابطه با علل عدم رشد این ورزش در ایران طی سال‌های اخیر گفت: متاسفانه به دلایل مختلف طی سال‌های گذشته در استان مرکزی اقدامات موثری در راستای رشد این ورزش صورت نگرفته و بر این اساس این ورزش در استان نیازمند توجه بیش از حد معمول است که اگر این امر محقق شود با شناسایی استعدادهای مختلف و سرمایه گذاری روی آنها می‌توانیم شاهد رشد جایگاه استان مرکزی در این ورزش در عرصه ملی و بین‌المللی باشیم.

وی با بیان اینکه شمشیربازی رشته اول اروپاست و در المپیک از نظر اهمیت در جایگاه سوم است، گفت: می‌توان در این رشته سرمایه گذاری انجام داد و به آن پرداخت و با برنامه ریزی و پتانسیل یابی و اهمیت دادن به استعدادیابی می توان افراد نخبه را در این رشته شناسایی کرده و پرورش داد.

یعقوبی با بیان اینکه در حال حاضر ورزشکاران ما زیر 13 سال هستند، افزود: این افراد ظرف چند سال آینده به عرصه های بزرگ ایم ورزش وارد شده و در ورزش استان تاریخ ساز می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: