• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-2291-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

اولین جلسه ستاد برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه مرکزی، اولین جلسه ستاد برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان محلات و شهر نیم ور در محل فرمانداری شهرستان محلات برگزار شد .

  علی زینی وند، فرماندار محلات در خصوص دهمین دوره نمایشگاه سنگ ایران در نیم ور محلات گفت: این نمایشگاه در مهر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه سنگ برگزار خواهد شد؛ این سومین سال است که این نمایشگاه در محل دائمی خود برگزار می شود و این مهم نقطه عطفی در برگزاری این نمایشگاهی است که خوشبختانه مجوز بین المللی آن هم صادر شده است .

زینی وند درخصوص لزوم هماهنگی دستگاه های اجرایی گفت: هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران کار بسیار مهم و سختی را انجام می دهند ضمن اینکه مسائل اداری و انجام آن هم در برخی موارد بسیار سخت و زمانبر است و لازم است دستگاه های اداری همکاری بسیار بیشتری را با این مجموعه داشته باشند .

فرماندار محلات در ادامه درخصوص  منطقه حفاظت شده موته و ایجاد مشکلات جهت توسعه و عمران نیم ور بیان کرد: یکی از مسائل مهم شهر نیم ور و نمایشگاه، بحث موته است که روند اداری آن به خوبی پیش می رود و منتظر دستور شورای عالی محیط زیست هستیم که به محض صدور حکم توسط این شورا روند کارهای نمایشگاه و مسائل عمرانی شهر نیم ور با سرعت بسیار بیشتری پیگیری خواهد شد .

زینی وند نمایشگاه های سنگ وگل محلات را برندهای این دو صنعت در ایران نامید و بیان کرد: نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و نمایشگاه گل و گیاه صاحب برندی مشهور در ایران شده اند و در حال حاضر بسیاری از فعالان گل و گیاه و فعالان صنعت سنگ حواس شان به این دو نمایشگاه است که ببینند این دو نمایشگاه چگونه برگزار می شوند و چه دستاوردهایی دارند. مخصوصا بحث سنگ که بین المللی شده است بنابراین باید تلاش کرد تا این دو نمایشگاه به بهترین شکل ممکن برگزار شود .

در ادامه محمد حلاجیان مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ضمن ارائه گزارش از روند برگزاری نمایشگاه دهم اظهار کرد: نمایشگاه سنگ ایران که در شهر نیم ور برگزار می شود در حال حاضر هم به لحاظ متراژ و هم به لحاظ تعداد شرکت کننده و تعداد بازدید کننده بزرگترین نمایشگاه سنگ ایران است .

وی ادامه داد: بازدید وزیر صنعت معدن و تجارت از این نمایشگاه و تاکید او بر تجمیع نمایشگاه های سنگ کشور در این مکان نشان دهنده توجه ویژه مسئولین کشور به این نمایشگاه است. این نمایشگاه ظرفیت این را دارد که به یکی از مراکز جهانی تجارت سنگ تبدیل شود .

وی گفت: از طرف نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با نمایشگاه های کشورهای هند، چین و ترکیه تفاهم نامه همکاری منعقد شده و با تلاش های صورت گرفته امسال و در نمایشگاه دهم ۳۵۰ تاجر بین المللی حضور خواهند داشت. همچنین برنامه ریزی کرده ایم که 400 معدن در نمایشگاه حضور داشته باشند و سنگ تولیدی خود را در معرض دید علاقه مندان قرار دهند .

وی تصریح کرد: در نمایشگاه دهم ثبت نام از بازدید کنندگان به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و این برای اولین بار است که در نمایشگاه های کشور چنین اتفاقی رخ می دهد. نظم و ترتیب و پایبندی به اصول حرفه ای نمایشگاهی از اولویت های مهم برگزاری نمایشگاه دهم است .

در ادامه بهنام نیکفر مدیر عامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار کرد: سعی کرده ایم که نمایشگاه امسال متفاوت تر از نمایشگاه های سال گذشته برگزار شود، در همین راستا ساخت سوله شش هزارمتری و ساختمان ورودی را در دستور کار قرار دادیم .

وی افزود: مسائلی هم مانند بحث زمین نمایشگاه که هنوز حل نشده است یا بحث تامین امنیت نمایشگاه و ترافیک و آبرسانی و روشنایی وجود دارد که مربوط به مسئولین دولتی است. حضور آمبولانس، گمرک و آتش نشانی در زمان برگزاری نمایشگاه  بسیار ضروری است .

وی تصریح کرد: برای زیبا سازی فضای ورودی نمایشگاه هم در نظر داریم که مابین فضای پارکینگ و جاده را درختکاری و گل کاری کنیم که امیدواریم همکاری های لازم از طرف مسئولین دراین خصوص صورت گیرد .

در ادامه محمد مازندرانیان شهردار نیم ور گفت: شهرداری نیم ور از پیشگامان و حمایت کنندگان اولیه برگزاری نمایشگاه سنگ ایران بوده و همچنان تمامی تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن این نمایشگاه انجام خواهد داد. در بحث زیباسازی شهر و محوطه ورودی نمایشگاه و همچنین نقاط مختلف شهر نیم ور که مورد درخواست اعلام آمادگی می کنیم .

وی افزود: تمامی بیلبوردهای شهرداری نیم ور در اختیار نمایشگاه است و از همین الان می توانید از این بیلبوردها استفاده کنید .

وی تاکید کرد: در بحث پروانه ساخت و پایان کار هم نگاه ما بسیار مثبت است و سعی می کنیم اگر مانعی برای صدور آن وجود داشته باشد را برطرف کنیم .

به گزارش ایسنا،دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران از 25 تا 28 مهرماه 1396در محل دائمی نمایشگاه سنگ واقع در کیلومتر 10جاده نیم ور به دلیجان برگزار می شود و ساعات بازدید نمایشگاه از ساعت 10الی 19 خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: