• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-3792-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ----

قوانین حوزه اشتغال بیشتر شهری هستند و این یک ضعف است

استاندار مرکزی گفت: اصولا قوانین و مقررات و آئین‌نامه‌ها در امر اشتغال بیشتر ذات شهری دارند تا سبقه روستایی و این ضعف ماست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی قمی در جلسه شورای اداری فراهان در جمع مسئولان شهرستان ضمن تایید کمبود اعتبارات ملی در این شهرستان گفت: این شهرستان با مشکلاتی مواجه است که در جهت رفع آنها باید همگی با هم افزایی دست در دست هم داده و نسبت به برون رفت از مشکلات گام برداریم.

وی بیان کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای امری بسیار مهم است و شانس جذب شدن یک انسان با مهارت در محیط کار و کارآفرینی بیشتر از یک فرد فاقد مهارت است.

استاندار مرکزی با مهم شمردن موضوع اشتغال روستایی افزود: در راستای توجه به مسائل روستایی در این دولت، ستاد اقتصاد مقاومتی استان را از مرکز استان به مراکز بخش‌ها و روستاها عزیمت دادیم و جلسه بعدی ستاد اقتصاد مقاومتی در روستای خنجین خواهد بود تا مسائل و مشکلات این روستا را نیز پیگیری کنیم.

وی اظهار کرد: اگر مزیت‌های روستاها به خوبی دیده شود و فرصت‌های روستایی مورد توجه قرار گیرد، مهاجرت از روستاها به شهرها دیگر با این سرعت نخواهد بود و حتی مهاجران می‌توانند به محل زندگی خود در روستا بازگردند.

وی ادامه داد: با ورود دقیق به حوزه روستایی و مشاهده مزیت‌ها و بررسی جوانب دقیق کار می‌توانیم متوجه موانع موجود شویم و آنچه که در حوزه دولت است را در کنار دیگر بخش‌های مسئول اصلاح کنیم.

استاندار مرکزی بر کوشش جهادی و اخلاق تاکید کرد و گفت: یکی از اهدافی که با استقرار نظام جمهوری اسلامی دنبال می‌شود، استقرار اخلاق و مبانی منجر به اخلاق و زیبایی‌هاست که در این میان آثار توسعه و ترقی بسیاری که در کشور دیده می‌شود حاصل این اعتقادات است.

وی بر ارتقای سطح صادرات در استان و کشور تاکید کرد و این مهم را موجب افزایش تولید، اشتغالزایی و رفع بیکاری و توسعه کشور عنوان کرد.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: کاهش بیکاری، دروغ، تهمت و تخریب در جامعه، بگو‌نه‌ای که در این حوزه سرآمد بقیه جوامع باشیم می‌تواند بهترین تبلیغ و شیوه برای جمهوری اسلامی باشد .

وی بیان کرد: رفرنس اصلی‌ شیعیان مخالفت با هوای نفسانی‌ و به معنای رعایت اصول اخلاقی است و اهداف متعالی حکومت جمهوری اسلامی نیز بر همین مبناست .

زمانی قمی با اشاره به سیره و سلوک ائمه اطهار(ع) حضرت علی(ع) را در تمام مراحل زندگی تا لحظه شهادت اسوه به تمام معنا بریا شیعیان دانست و با بیان روایتی از اخلاق مداری حضرت علی(ع) در دوران قبل و بعد حکومت، عنوان کرد: بررسی زندگی پربار و نحوه رفتار و سلوک وی با دیگران و معرفی آن حضرت به افراد، علاج مصیبت‌های جامعه است .

وی اظهار کرد: چناچه در سیستم جاری اخلاق مداری اسوه‌هایی همچون حضرت‌ علی(ع) در جامعه رعایت شود، حتی غیرمسلمان‌ها نیز جذب می‌شوند، اوج بی اعتنایی آن حضرت به دنیا و حکومت مثال زدنی است .

زمانی قمی تصریح کرد: ظاهر جامعه باطن مسئولین جامعه اسلامی است، باید در نظر بگیریم که در صورت بروز مشکل در جامعه ما مسئولان باید پاسخگو باشیم .

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: نوع استفاده از فضای مجازی در ایران مطلوب نیست، بخصوص افرادی که اخلاقیات را در این زمینه رعایت نمی‌کنند، در همین راستا در تریبون رسمی نیز انعکاس عقاید باید با رعایت اخلاق مداری باشد، هدف از این صحبت‌ها نقد شخص خاصی نیست بلکه یادآوری این موضوع است  که در صورت اسوه قرار دادن ائمه(ع) شرایط کشورمان بهتر می‌شود و ما شرایط مناسبتری را تجربه می کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: